Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Wykład otwarty dla nauczycieli w Częstochowie

prof. M.Jędrzejko

prof. M.Jędrzejko

10 marca 2015 r. w godz.13.00-15.00 w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta w Częstochowie odbędzie się wykład prof. dr hab. Mariusz Jędrzejko pt. „Młode pokolenie w świecie wielowymiarowego ryzyka. Etiologia problemu, zagrożenia i profilaktyka”.  Inicjatywa skierowana jest do dyrektorów szkół oraz nauczycieli,  wszystkich poziomów kształcenia (szkoła podstawowa, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne). Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej i Urzędu Miasta Częstochowa. Patronat objęła Loża Częstochowska Business Centre Club.

Data wykładu: 10 marca 2015 r., godz. 13.00-15.00

Miejsce: Urząd Miasta w Częstochowie, Sala Sesyjna, ul. Śląska 11/13

Kwestionariusz zgłoszeniowy:

TUTAJ (kliknij i wypełnij)

- udział bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń, liczba miejsc ograniczona.


Prof. dr hab. Mariusz Jędrzejko- Pedagog społeczny i socjolog, doktor habilitowany, profesor nadzwyczajny. Dyrektor naukowy Centrum Profilaktyki Społecznej w Warszawie. Obszarami zainteresowań naukowych Profesora są etiologia i przebieg współczesnych zachowań ryzykownych, uzależnień  i patologii społecznych (czynniki determinujące eksperymenty z narkotykami, wpływ uzależnień na dysfunkcje rodziny) oraz zachowania ryzykowne młodzieży, jak również tworzenie programów profilaktycznych adresowanych do nauczycieli, rodziców i uczniów. Prowadzi badania nad zjawiskami określanymi w socjologii i pedagogice, jako „społeczeństwo ryzyka” oraz „człowiek w cyberprzestrzeni”, a także wybranymi aspektami pedagogiki aksjologicznej. Autor ponad 40 opracowań naukowych i popularno-naukowych (wydanych w języku polskim, rosyjskim, niemieckim, angielskim, czeskim i ukraińskim) dotyczących problematyki narkomanii, prostytucji, subkultur młodzieżowych, zachowań ryzykownych, postmodernizmu i ponowoczesności oraz mediów cyfrowych. Organizator i współorganizator ponad 500 konferencji metodycznych, warsztatów edukacyjnych i szkoleń profilaktycznych dotyczących nowych uzależnień i problemów wychowawczych.

Za wsparcie organizacyje dziękujemy:

 

                     

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy