Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

XI Festiwal Nauki - podsumowanie

Blisko 20 tys. uczestników, ponad 60 wykładów, spotkań i imprez towarzyszących, w których uczestniczyli wybitni naukowcy, eksperci,  publicyści, przedstawiciele świata kultury i sztuki, podróżnicy, znani działacze sportowi i przedstawiciele sił zbrojnych – w Dąbrowie Górniczej zakończył się właśnie XI Festiwal Nauki

Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej to jedna z największych tego typu inicjatyw w Polsce. Tegoroczną edycję zainaugurował wykład pt. „Budownictwo podziemne szansą rozwoju współczesnych miast”, który wygłosił  prof. dr hab. inż. Antoni Tajduś. Wśród zaproszonych prelegentów znaleźli się m.in. podróżniczka Elżbieta Dzikowska, były trener reprezentacji Polski w piłce nożnej Antoni Piechniczek, współzałożyciel elitarnej jednostki wojskowe GROM gen. Roman Polko, redaktor Jacek Żakowski, a także wybitni  eksperci prof. Roberto Kaplan, prof. zw dr hab. Jerzy Nikitorowicz, prof. zw. dr hab. Bogdan Dolnicki.


  - Festiwal Nauki to cykliczne wydarzenie podczas, którego chcemy przełamywać stereotypy dotyczące hermetycznego języka i środowiska nauki. Pokazujemy, że nauka może być przyjemna, pożyteczna, dostępna dla każdego, jeśli tylko zostanie podana w odpowiedni sposób. Chcemy mówić o ważnych sprawach, które nas otaczają w sposób zrozumiały dla wszystkich, pokazać ludzi wybitnych, czyniących dużo dobrego w sferze nauki w skali nie tylko naszego regionu, ale też kraju i świata – mówiła prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Jej Magnificencja Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
 
Z kolei Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej, który od 9 lat aktywnie wspiera organizację wydarzenia, podkreśla, że jedenasta edycja Festiwalu Nauki to dowód na to, że inicjatywa była „strzałem w dziesiątkę”. – Obserwuję, że wykłady i spotkania w ramach Festiwalu cieszą się sporym zainteresowaniem, tych którzy łakną wiedzy, chcą poszerzać swoje horyzonty i zrozumieć to, co dotąd było dla nich zagadką – zauważył współorganizator wydarzenia.

 

Organizatorami wydarzenia, już po raz jedenasty, była Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej we współpracy z Urzędem Miejskim w Dąbrowie Górniczej.

 

Media o Festiwalu Nauki:

Forum Akademickie

Radio Katowice 1

Radio Katowice 2

Radio Katowice "Kawa na ławę"

Gazeta Wyborcza

Dziennik Zachodni

Kanał 99

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy