Skarby Ziemi – czyli o węglu i nie tylko

W sobotę, 7 kwietnia wykład dla Studentów Cieszyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego przygotowali Pan Krzysztof Sołtysik i Pani Aleksandra Pataczek.

Podczas wykładu pt. „Skarby Ziemi – czyli o węglu i nie tylko” dzieci zapoznały się z pracą górników i poznały właściwości węgla.

Prowadzący odpowiedzieli na pytania jak wygląda praca górnika, czym jest śląskie zloto, gdzie je znaleźć, jak wydobywac i do czego wykorzystać.

Pokazali także strój górnika, przeprowadzili eksperyment prezentujący poziom zanieczyszczenia, zmierzyli głośność w sali za pomocą decybelomierza.

Powrót do: Start » Uniwersytety Dziecięce » Cieszyn

Zapraszamy na nową sronę Uniwersytetów Dziecięcych!