Życie w głębinach – osobliwości podwodnego świata

W sobotę, 12 maja odbył się kolejny wykład Cieszyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego pt. "Życie w głębinach – osobliwości podwodnego świata".

Zajęcia poprowadził dr Jacek Francikowski.

O dnach Ziemskich oceanów wiemy mniej niż o powierzchni Marsa. Wydaje się, że jeszcze mniej wiemy o życiu, które toczy się pod powierzchnią wody, w mrokach głębin. Jego pomysłowość i fantazja ciągle nas zachwyca i przeraża.  Dr Jacek Francikowski zaprezentował studentom UD WSB organizmy głębinowe, które wykazują się niezwykłymi formami i kształtami oraz zjawiskami świetlnymi. Studenci przyjrzeli się bogactwu podwodnej flory i fauny i postaramy się uchylić rąbka otaczających je tajemnic. Głębiowe ryby-potwory, skorupiaki giganty, ośmiornice-wampiry, morskie ogórki i bajecznie kolorowe meduzy to tylko niektóre ze stworzeń, które spotkały.

Powrót do: Start » Uniwersytety Dziecięce » Cieszyn

Zapraszamy na nową sronę Uniwersytetów Dziecięcych!