Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Dlaczego wulkany wybuchają a ziemia się trzęsie? Tajemnice ekstremalnych zjawisk przyrodniczych".

W dniu 04 lutego 2017 roku odbył się kolejny wykład Uniwersytetu Dziecięcego w Żywcu pt. "Dlaczego wulkany wybuchają a ziemia się trzęsie? Tajemnice ekstremalnych zjawisk przyrodniczych" - prowadząca mgr Małgorzata Małecka-Tomala.

 

Ekstremalne zjawiska przyrodnicze takie jak wybuchy wulkanów, trzęsienia ziemi czy tornada towarzyszą mieszkańcom Ziemi od najdawniejszych czasów. Wulkany występują na całej powierzchni naszej planety – na kontynentach i pod oceanami. Trzęsienia ziemi najczęściej występują w strefach styku kilku płyt tektonicznych, a tornada zdarzają się tam, gdzie stykają się różne masy powietrza. Poznaliśmy rozmieszczenie tych ekstremalnych zjawisk na kuli ziemskiej oraz wyjaśniliśmy przyczyny i skutki ich powstawania. Wspólnie z uczestnikami wykładu zrobiliśmy niesamowitą symulację wybuchu wulkanu oraz trzęsienia ziemi, a także stworzyliśmy własne tornado!

Powrót do: Start » Uniwersytety Dziecięce » Żywiec

 

Nasi partnerzy

Zapraszamy na nową sronę Uniwersytetów Dziecięcych!