Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Inauguracja Uniwersytetu Dziecięcego w Wydziale Zamiejscowym w Żywcu

14 października 2017 roku w Sali Lustrzanej Nowego Zamku odbyła się inauguracja roku akademickiego 2017/2018 Uniwersytetu Dziecięcego w Żywcu. Mali miłośnicy nauki zostali powitani przez Dziekana Wydziału Zamiejscowego w Żywcu dr Bogusława Wyleciała oraz Burmistrza Miasta Żywiec – Antoniego Szlagora - Honorowego Patrona.

W trakcie uroczystości kilkudziesięciu Młodych Studentów odebrało indeksy oraz złożyło ślubowanie.  Część studentów Uniwersytetu Dziecięcego odebrała już indeksy wcześniej z rąk Jej Magnificencji Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej prof. nadzw. dr Zdzisławy Dacko-Pikiewicz  podczas uroczystości Inauguracji Roku Akademickiego Wydziału Zamiejscowego w Żywcu z udziałem Władz Uczelni, członków Senatu, wykładowców, studentów oraz  zaproszonych gości – przedstawicieli władz państwowych, samorządowych, oświaty, kultury i lokalnych przedsiębiorców.


Dziekan i Burmistrz życzyli Małym Studentom, aby wykłady Uniwersytetu Dziecięcego były ciekawie i atrakcyjnie prowadzone, aby dostarczały wielu wrażeń i rozbudziły różnorodne zainteresowania i pasje oraz żeby zainspirowały do własnych poszukiwań i badań.


Po uroczystych przemówieniach, immatrykulacji i wręczeniu indeksów wszyscy wzięli udział w widowiskowym wykładzie inauguracyjnym "Pogadaj z gadem" przygotowanym przez Panią Izabelę Sadzę. Podczas wykładu popularyzatorka nauki przekazała wiele interesujących informacji dotyczących fascynującego świata gadów. Niektóre z nich były zaskakujące, inne niezwykle interesujące, jeszcze inne wydały się oczywiste. Część uczestników wykładu bez większych obaw zdecydowała się na pogłaskanie prezentowanego węża i ze zdumieniem stwierdziła, ze wcale nie jest ani śliski ani zimny…

Powrót do: Start » Uniwersytety Dziecięce » Żywiec

 

Nasi partnerzy

Zapraszamy na nową sronę Uniwersytetów Dziecięcych!