"Marzenia o lataniu (dużym i małym)"

W dniu 2 grudnia 2017 roku na kolejnym wykładzie Uniwersytetu Dziecięcego w Żywcu o samolotach (i nie tylko) oraz o lataniu (i nie tylko) mięliśmy przyjemność gościć Panią dr Monikę Paluch-Ferszt oraz Pana Adama Ferszt.

Jak wyglądały pierwsze maszyny latające i jak długi był pierwszy lot? Jak wysoko może wznieść się balon? Ile waży szybowiec? Na te pytania odpowiedziała dr Monika Paluch-Ferszt i Pan Adam Ferszt. Opowieść o lataniu zaczęli od braci Wright - amerykańskich pionierów lotnictwa, uważanych za twórców pierwszego samolotu.

Dzieci poznały kolejne rekordy odległości, prędkości, ładowności oraz pola zastosowań samolotów. Wykładowczyni przedstawiła różne podejście do latania, opowiedziała o technologiach stosowanych we współczesnym lotnictwie. Dowiedzieliśmy się do czego wykorzystuje się tunele aerodynamiczne oraz do czego mogą służyć symulatory lotów.

Spotkanie wzbogaciła opowieść o modelarstwie, czyli lotnictwie w mniejszym wydaniu. Wykład zakończył temat bezzałogowych systemów latających, technologii XX wieku.

Powrót do: Start » Uniwersytety Dziecięce » Żywiec

Zapraszamy na nową sronę Uniwersytetów Dziecięcych!