Wykład - Czy włosy się jeżą?

W minioną sobotę, w ramach Żywieckiego Uniwersytetu Dziecięcego w Żywcu, odbył się w naszym Wydziale wykład pt. "Czy włosy się jeżą?"

Tym razem tematem przewodnim było pole elektrostatyczne i prąd.

Pani mgr Marta Koplejewska pokazała "jak zaczarować balon"? Co zrobić, by papierki unosiły się ku górze? Jak reagują na siebie dwa ciała na skutek pocierania o inne ciało.

Wyjaśniła jak działają ładunki dodatnie i ujemne. Czym jest maszyna elektrostatyczna i jak wygląda iskra.

Objaśniła skutki przepływu prądu: świetlny, mechaniczny, cieplny, magnetyczny i chemiczny. Czym jest kula plazmowa? Jak zapalić żarówkę?

Znacie już odpowiedzi na te pytania? Kto był, ten zna!

Kolejny wykład już za trzy tygodnie!

Do zobaczenia!!!

Powrót do: Start » Uniwersytety Dziecięce » Żywiec

Zapraszamy na nową sronę Uniwersytetów Dziecięcych!