dr Jacek Francikowski

Biolog, popularyzator nauki, edukator,  Polem jego zainteresowań są fizjologia człowieka i owadów, neurobiologia, etologia, ewolucjonizm, historia i filozofia nauki. Współpracuje z Uniwersyteckim Towarzystwem Naukowym przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, w ramach którego organizuje i prowadzi zajęcia dla szkół oraz szkolenia dla nauczycieli. Czas wolny spędza przy grach planszowych lub na rowerze.

Prowadzone wykłady:

"W świecie mrówek"

W czasie wykładu przyjrzymy się bliżej tej niezwykłej grupie owadów. Obecnie znane jest ok. 12 000 gatunków mrówek. Ich olbrzymia różnorodność wiąże się wieloma niezwykłymi zachowaniami oraz sposobami życia. Mrówki znajdziemy w przed naszym domem, w dżungli jak i na środku pustyni, a ich kolonie mogą liczyć od paru osobników do milionowych armii. Poznamy niektóre z nich i ich historie.

Powrót do: Start » Uniwersytety Dziecięce » Nasi wykładowcy

Zapraszamy na nową sronę Uniwersytetów Dziecięcych!