Zapraszamy na spotkanie z fizyką i chemią!

Serdecznie zapraszamy na kolejny wykład Uniwersytetu Dziecięcego w Myszkowie, który odbędzie się 12 marca 2016 r. o godzinie 13.00 w siedzibie Miejskiego Domu Kultury.

Wykład dla Studentów UDM  pt. „Gazowy zawrót głowy!” wygłosi Pan Łukasz Adam.

Opis wykładu:

Kontrolowany wybuch, smocze chrupki, hałaśliwe bańki oraz inne odlotowe eksperymenty – oto czego mogą się spodziewać uczestnicy przygotowanego wykładu, podczas którego zbadane zostaną właściwości gazów zawartych w powietrzu – tlenu, azotu, dwutlenku węgla i helu. Podczas interaktywnych zajęć sprawdzimy czy powietrze istnieje, z czego się składa, czy coś waży i czy może nas zgnieść. Przygotowane doświadczenia pomogą najmłodszym lepiej zrozumieć otaczający ich świat i zachęcą do samodzielnego pogłębiania wiedzy.

Powrót do: Start » Uniwersytety Dziecięce » Myszków

Zapraszamy na nową sronę Uniwersytetów Dziecięcych!