Wycieczka do Budapesztu

Budapeszt

Zapraszamy na wspólną wycieczkę seniorów do Budapesztu. W terminie od 19 do 21 maja 2017 r. seniorzy- studenci Uniwersytetów Trzeciego Wieku WSB spędzą niezapomiane chwile w stolicy Wegier. W programie liczne atrakcje i niespodzianki.

PROGRAM WYJAZDU DO BUDAPESZTU

I dzień – 19.05.17

7.00 - wyjazd z Dąbrowy Górniczej. Tranzyt przez Słowację. Czas wolny na obiad we własnym zakresie. Przyjazd do Budapesztu – spacer po Wyspie Świętej Małgorzaty, następnie kolacja. Po kolacji przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorem rejs statkiem po Dunaju. Powrót do hotelu na nocleg.

II dzień – 20.05.17

7.30 – 8.30 - śniadanie w hotelu.

9.00 – zakupy w regionalnej  Hali Targowej Vasarcsarnok. Następnie zwiedzanie Budapesztu z pilotem - przewodnikiem (Stare Miasto, Baszty Rybackie, Kościół Macieja z zewnątrz, Wzgórze Zamkowe, Bazylika Św. Stefana, Parlament z zewnątrz). Obiad. Czas wolny po obiedzie. Następnie kontynuacja zwiedzania – Plac Bohaterów, Park Miejski Varosliget, Vaci Utca, Most Łańcuchowy.

Powrót do hotelu w celu odświeżenia się po całodziennym zwiedzaniu.

20.00 – uroczysta obiadokolacja z muzyką cygańską na żywo oraz z degustacją wina. Powrót do hotelu na nocleg.

III dzień – 21.05.17

7.30 – 8.30 - śniadanie w hotelu. Następnie wykwaterowanie z hotelu – wjazd na Wzgórze Gellerta – pożegnalny widok na piękną panoramę miasta. Następnie przejazd do Szentendre – zwiedzanie Muzeum Marcepanu i zakupy marcepanowych pamiątek, zwiedzanie miasteczka przepięknie położonego w Zakolu Dunaju. Wyjazd do domu. Przerwa na ciepły posiłek  we własnym zakresie na Słowacji. Przyjazd do Dąbrowy Górniczej późnym wieczorem.

CENA: 650 zł  dla słuchaczy  UTW

CENA: 670 zł  dla pozostałych osób

W cenie:

• Przejazd autokarem lux
  • 2 noclegi w Budapeszcie w hotelu Veritas  *** ze śniadaniami w formie bufetu
  • 1 obiadokolacja w Budapeszcie
  • 1 obiad w Budapeszcie
  • 1 uroczysta obiadokolacja wraz z muzyką cygańską i degustacją wina
  • bilety wstępu do Muzeum Marcepanu i Bazyliki Św. Stefana
  • rejs statkiem po Dunaju
  • ubezpieczenie

****************************************************************************

Zapisy u p. Danusi Mroszczyk pok. 16 A tel. 32 295 93 93 do 20.01.2017

Możliwość wpłaty w ratach   -  I rata w kwocie  jedyne  100,- zł  płatna do 25.01.17 r.

Powrót do: Start » Uniwersytet Trzeciego Wieku » Aktualności