Senioriada UTW w Rabce!

W dniach  26 -27  lutego 2018 roku w Rabce Zdroju odbyła się V Ogólnopolska

Zimowa Senioriada na Podhalu w sportach zimowych. Udział wzięły 34 zespoły reprezentujące Uniwersytety Trzeciego Wieku z kilku województw.

Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej  reprezentował zespół Słuchaczy UTW                  w składzie: 17 zawodników i 9 kibiców.

Senioriadę otworzył uroczysty wieczór inauguracyjny, na którym spotkali się  uczestnicy i wspólnie podczas biesiady wymieniali swoje doświadczenia  z  działalności w UTW.

Następnego dnia uczestnicy zawodów zmagali się w takich dyscyplinach jak:

-slalom narciarski

- biegi na nartach

- biegi płaskie na dyst.450m

- curling

- rzut śnieżkami do celu

- zjazd na dętkach

- szachy

- brydż

- marsze z kijkami

Seniorzy UTW WSB zdobyli łącznie 4 srebrne medale:

Para brydżowa: Eugeniusz Piestrzyński i  Ireneusz Płocha -  II miejsce .

W biegach na 450 m w kat. kobiet, pani Danuta Rudowska zajęła   II miejsce.

W kategorii mężczyzn pan Kazimierz Konieczny zajął II miejsce.

W łącznej punktacji jako UTW uzyskaliśmy 265 pkt., co dało 11 miejsce w klasyfikacji ogólnej na 34 startujące drużyny.

Jesteśmy bardzo dumni zarówno z zawodników jak i wytrwałych kibiców, którzy dzielnie dopingowali naszą drużynę podczas zawodów.

Gratulujemy!

Powrót do: Start » Uniwersytet Trzeciego Wieku » Aktualności