Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Inauguracja Letniej Akademii Seniora

28 czerwca 2018 r. Akademia WSB gościła blisko 200 studentów z dziewięciu Uniwersytetów Trzeciego Wieku, które współorganizuje. Okazją do spotkania była inauguracja Letniej Akademii Seniora oraz półmetek projektu "Jak nie My, to kto?". Gościem uroczystości była Pani Renata Janik - doradca wicepremiera oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 

Podczas spotkania dr Marcin Lis - Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem Akademii WSB - podsumował dotychczas zrealizowane w ramach projektu "Jak nie My, to kto?" inicjatywy, w tym m.in. udział seniorów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportowej UTW w Łazach oraz Międzypokoleniowym Pociągu do Nauki - Warszawa. Projekt ten finansowany jest przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Jak podkreślił dr Marcin Lis - atrakcyjne wykłady, warsztaty, wycieczki i wspólne przedsięwzięcia artystyczne to tylko niektóre z atrakcji, jakie zaplanowano dla seniorów na okres letni.

Pani Renata Janik - wyrażając uznanie wobec organizatorów i uczestników zajęć dla osób w wieku senioralnych – przekazała listy gratulacyjne, które do koordynatorów lokalnych projektu "Jak nie My, to kto?" skierował Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego - Pan Jarosław Gowin.

Wydarzeniu towarzyszył recital Oskara Jasińskiego, który znanymi fragmentami oper i operetek porwał zgromadzonych gości, m.in. z Dąbrowy Górniczej, Bobrownik, Wojkowic, Sławkowa, Psar, Ogrodzieńca, Zawiercia, Tąpkowic oraz Czeladzi.


Zajęcia Letniej Akademii Seniora oraz projektu "Jak nie My, to kto?" skierowane są osób w wieku 45+. Więcej informacji można uzyskać w biurze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB: tel. 32 295 93 93.

Powrót do: Start » Uniwersytet Trzeciego Wieku » Aktualności

 

Nasi partnerzy