Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Noc Spadających Gwiazd - dołącz do nas!

Warsztaty i pokazy naukowe dla najmłodszych, podchody rowerowe, nordic walking, strefa chilloutu, strefa malucha i dyskoteka z DJ’em to jedynie część atrakcji dla osób, które 12 sierpnia wezmą udział w piątej edycji Nocy Spadających Gwiazd nad jeziorem Pogoria III. Organizatorem wydarzenia jest Akademia WSB.

Bez względu na wiek i zainteresowania w tym dniu każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Na plaży przy Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria, w specjalnym namiocie, przygotowana zostanie strefa chilloutu, gdzie przy kojących dźwiękach muzyki, w gronie znajomych, będzie można aktywnie spędzić czas, grając m.in. w gry zręcznościowe, planszowe, biorąc udział w konkursach, a także czytając swoją ulubioną książkę. Wiek nie ma znaczenia! W organizacji wydarzenia pomogą nam mali studenci Uniwersytetu Dziecięcego oraz słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB, którzy zachęcą do wspólnej aktywności w nadchodzącym roku akademickim.  

 

Wydarzenie rozpoczniemy od podchodów rowerowych. W pełnym przygód i zadań rajdzie rowerowym wokół Pogorii III przewidzieliśmy mnóstwo atrakcji. W tym czasie dzieci będą mogły wziąć udział w odlotowych konkursach plastycznych i zawodach sportowych. Będziemy rysować kredą wszystko to, co kojarzy nam się z niebem i lataniem, a także grać w kometkę oraz kosmiczną koszykówkę. Dla zwycięzców przygotowaliśmy nagrody i upominki! Wieczorem, przy zaciemnionej plaży, wspólnie będziemy obserwować niebo i poszukiwać spadających gwiazd.

Ponadto w programie: zajęcia z jogi śmiechu, wykład astronomiczny i pokazy naukowe. Zabierzcie ze sobą rodzinę, znajomych, koce i dołączcie do nas w tym dniu! Ile spadających gwiazd - tyle szans na spełnienie marzeń!

 

Program wydarzenia:

 • Godz. 9.30 do 23.00 – strefa chilloutu w namiocie rozstawionym na plaży przy molo – leżaki, pufy, worki sako, gry planszowe, piłkarzyki, cicha muzyka, konkursy z nagrodami 
 • Godz. 9.30 do 13.30 – międzypokoleniowe podchody rowerowe wokół Pogorii III wraz z grillem

Trasę wokół Pogorii III pokonywać będziemy w drużynach trzysobowych. Jeśli nie mają Państwo kompletnej drużyny, z przyjemnością znajdziemy dla Państwa sympatycznego kompana. Dzieci powinny jechać w towarzystwie dorosłego opiekuna. Co kilka minut na trasę wyruszać będzie kolejna ekipa. Na trasie zaplanowano trzy punkty kontrolne z ciekawymi zadaniami do wykonania. Na mecie na każdego z uczestników czekać będzie dyplom, przydatny upominek oraz spotkanie integracyjne przy ognisku i gitarze.


Osoby zainteresowane udziałem w "podchodach rowerowych" prosimy o wcześniejsze zarejestrowanie się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, dostępnego 
TUTAJ lub telefonicznie, pod numerem telefonu: 32 295 93 93.


 • Godz. 14.30- 15.30 – zajęcia jogi śmiechu w namiocie na plaży
 • Godz. 16.00- 17.30 - zajęcia dla dzieci, animacje, kolorowanki, rebusy, rysowanie kredą
 • Godz. 16.00- 17.00 – nordic walking dla seniorów
 • Godz. 17.30 do 18.30 – wykład z cyklu „od juniora do seniora” - "Astrolabium Kopernika, oktant i superteleskop, czyli jak odkrywano niebo dawniej i dziś"
 • Godz. 18.30- 20.00 – dyskoteka z DJem na plaży
 • Godz. 20.00- 21.00 - pokaz naukowy połączony z prezentacją gwiazd i galaktyk "Wszechświat bez tajemnic"
 • Godz. 21.00 - wyłączenie oświetlenia molo
 • Godz. 21.00 do 22.00 - obserwacja nieba i roju Perseidy
 • Godz. 22.00 - oficjalne zakończenie pikniku

  

Organizatorem wydarzenia jest Akademia WSB, partnerem inicjatywy jest Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.


Nie wiesz, jak dojechać? Sprawdź połączenia: https://rj.kzkgop.com.pl/ 


/dp, 18.07.2018 r./

Powrót do: Start » Uniwersytet Trzeciego Wieku » Aktualności

 

Nasi partnerzy