Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Senioralia Metropolitalne. Święto Seniorów w Dąbrowie Górniczej

Barwny korowód seniorów, koncerty, występy grup teatralnych, tanecznych i kabaretowych a na finał występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” to jedynie część z atrakcji Senioraliów Metropolitalnych, które odbędą się 27  września (czwartek) w Dąbowie Górniczej. Organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Trzeciego Wieku Akademii WSB.

Całodzienna inicjatywa prezentująca aktywności osób w tzw. srebrnym wieku, Ich talenty i osiągnięcia stanowi podsumowanie projektu „Jak nie My to Kto? Program rozwoju sieci Uniwersytetów Trzeciego Wieku Akademii WSB” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Projekt był wspaniałą okazją do integracji środowiska seniorów. W dziesięciu gminach województwa śląskiego ponad 2 000 osób skorzystało z bezpłatnych wykładów, warsztatów, laboratoriów. Seniorzy reprezentowali Uczelnię na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Łazach, a także wycieczce naukowej do Warszawy zwiedzając m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Centrum Nauki Kopernik.

 

Jak podkreśla Lidia Musiał – Przewodnicząca Zarządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB – Udział w takich projektach „uskrzydla”. Już dzisiaj chcemy zachęcić wszystkich seniorów - dołączcie do UTW Akademii WSB! Wspólnie sprawmy, że życie po pięćdziesiątce stanie się lepsze. To wspaniały czas i miejsce na zawarcie nowych przyjaźni ale przede wszystkim rozwijanie swoich pasji i zainteresowań.

 

Święto seniorów w Dąbrowie Górniczej rozpocznie barwna parada, która o godz. 9.30 wyruszy z Akademii WSB (ul. Cieplaka 1C) do Pałacu Kultury Zagłębia gdzie zaplanowano szereg atrakcji. Podczas uroczystej gali przewidziano między innymi interaktywną prezentację podsumowującą projekt a także wręczanie nagród samorządom wspierającym działania międzypokoleniowe. Na scenie zaprezentują się: Grupa Kabaretowa z UTW w Tąpkowicach, Zespół Rogozianki z gminy Bobrowniki, zespół Jaworznik z Wojkowic, Teatr UTW z Zawiercia i Czeladzi a także Zespół Tańca Liniowego. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa zdjęć przygotowana przez seniorów ze Sławkowa, prezentacja rękodzieła z terenu gminy Psary oraz promocja wirtualnej historii Ogrodzieńca.  Wydarzenie uświetni występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.


Projekt został dofinansowany ze środków:

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

 

Osoby zainteresowane dołączeniem do społeczności Uniwersytetów Trzeciego Wieku Akademii WSB zapraszamy na stronę internetową www.wsb.edu.pl/utw a także do kontaku osobistego w siedzibie Akademii WSB – ul. Cieplaka 1C w Dąbrowie Górniczej (Centrum Dąbrowy Górniczej za Pałacem Kultury Zagłębia).

 

/d.p., 22.09.2018 r./

Powrót do: Start » Uniwersytet Trzeciego Wieku » Aktualności

 

Nasi partnerzy