Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

 

Zarządzanie zasobami ludzkimi

zarządzanie zasobami ludzkimiCzas trwania: 2 semestry

 

Dni uczęszczania: soboty, niedziele co dwa tygodnie, w godzinach: 8:00-15:30


Partner studiów:  Doradztwo Personalne Menedżer Sp. z o. o.

 


Rekomendacja partnera/wykładowcy:

„Studia podyplomowe, oparte na partnerstwie z firmą Doradztwo Personalne Menedżer, to studia nastawione na rozwój wiedzy praktycznej, opartej na know-how konsultantów DPM oraz zaproszonych do projektu dyrektorów i specjalistów personalnych. Słuchacze zdobywają wiedzę w oparciu o analizę studium przypadku, ćwiczenia praktyczne, analizę wdrożonych w wybranych przedsiębiorstwach projektów z zakresu HR”

Agata Hagno

Dyrektor Zarządzający

Doradztwo Personalne Menedżer Sp. z o. o.


CEL

Celem studiów jest przekazanie aktualnej wiedzy dotyczącej tematyki skutecznego kierowania ludźmi, sposób rekrutowania kandydatów, doboru metody efektywnej motywacji, organizowania profesjonalnych szkoleń pracowniczych, utrwalania pożądanych kwalifikacji i postaw wobec pracy.

UCZESTNICY

Studia adresowane są zarówno do kadry kierowniczej wyższego i średniego szczebla zarządzania w przedsiębiorstwie, m.in.: menedżerów, właścicieli firm, pracowników działów personalnych, jak i doradców personalnych, psychologów pracy oraz wszystkich tych, którzy chcą zdobyć umiejętności z zakresu zarządzania personelem, a w szczególności są zainteresowani tematyką: motywowania pracowników, systemów ocen pracowniczych, rekrutacji i selekcji personelu, szkoleń pracowniczych oraz planowania ścieżek karier.

KWALIFIKACJE I KOMPETENCJE

Studia umożliwiają zdobycie kompleksowej wiedzy menadżerskiej z zakresu prognozowania i planowania zasobów ludzkich, metod i technik rekrutacji i selekcji, szkolenia pracowników, projektowania systemów wsparcia pracowniczego (w tym motywacji i zaangażowania, rozwoju zawodowego), tworzenia programów zarządzania kompetencjami, zarządzania przez efekty, wartościowania stanowisk pracy. Dodatkowo uczestnicy posiądą kompetencje w zakresie posługiwania się normatywnymi wymaganiami ZZL, przeprowadzania samooceny organizacji i posługiwania się analizą wartości organizacyjnych. W trakcie studiów słuchacze otrzymują certyfikaty wydane przez Doradztwo Personalne Menedżer: specjalista ds. personalnych, doradca personalny.

WYKŁADOWCY

Wykłady i ćwiczenia prowadzone będą przez dyrektorów  personalnych, konsultantów, pracowników działów szkoleń i działów HR oraz trenerów DPM Sp. z o.o.  w Katowicach - najstarszej firmy doradztwa personalnego na Śląsku.

Wśród kadry:

mgr Agata Hagno - wieloletni praktyk, absolwentka wielu kierunków studiów m.in.: MBA Franklin University Wrocław, założyciel/udziałowiec i prezes DPM Sp. z o.o. Z zawodu doradca personalny z pełnionej funkcji prezes zarządu a z pasji poszukiwacz nowych rozwiązań z zakresu dopasowania ludzi do organizacji.

mgr Anna Sypek - Dyrektor ds. rozwoju DPM Sp. z o.o., wieloletni praktyk z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi m.in.: w realizacji procesów rekrutacji i selekcji personelu oraz w realizacji projektów z szeroko pojętego doradztwa organizacyjnego na rzecz spółek z kapitałem polskim jak i zagranicznym. Prowadzii szkolenia z zakresu umiejętności miękkich.

mgr Wojciech Gelner - Dyrektor personalny Huhtamaki Foodservice Poland Sp. z.o.o, specjalista w zakresie controllingu personalnego, kształtowania systemu wynagrodzeń w firmie.

dr Anna Syrek-Kosowska - doktor psychologii, Certyfikowany Coach International Coaching Community. Trener warsztatu umiejętności społecznych rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Posiada ponad 10 letnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, warsztatów. Partner zarządzający Centrum Szkoleń i Biznesu, gdzie jako coach, szkoleniowiec opracowuje, wdraża i koordynuje projekty z zakresu HR, projekty coachingowe dla biznesu. Od wielu lat prowadzi także coaching kompetencyjny poświęcony rozwojowi kompetencji kierowniczych,  liderskich, sprzedażowych i związanych z obsługą klienta.

ATUTY KIERUNKU:

 • Zajęcia w formie interaktywnych warsztatów
 • Certyfikaty wydane przez DPM, potwierdzające udział w poszczególnych szkoleniach
 • Program studiów stworzony przez praktyków w zakresie HR – ekspertów DPM
 • Zdobycie konkretnych i praktycznych umiejętności np.: projektowanie sesji AC, stworzenie projektu rekrutacyjnego, stworzenie opisu stanowisk pracy i zwartościowanie stanowiska pracy, zbudowanie budżetu personalnego dla danej organizacji, zaplanowanie ścieżki kariery dla wybranej grupy pracowników
 • Każdy student przygotowuje praktyczny projekt z zakresu konsultingu lub zarządzania zasobami ludzkimi w organizacji. NAGRODA DLA AUTORA NAJCIEKAWSZEGO PROJEKTU !

PROGRAM:

 1. Warsztat komunikacji interpersonalnej i budowania zespołu
 2. Nowoczesne narzędzia rekrutacji personelu
 3. Assesment Center
 4. Planowanie ścieżek kariery i zarządzania talentami
 5. Szkolenia pracownicze
 6. Coaching i mentoring
 7. Oceny pracownicze
 8. System zarządzania kadrami
 9. Rola działu HR w procesie budowania komunikacji wewnętrznej
 10. Rola działu HR w strukturach projektowych
 11. Outplacement, outsourcing, leasing pracowniczy
 12. Tworzenie opisów stanowisk pracy i wartościowanie pracy
 13. Controlling personalny
 14. Kształtowanie systemu wynagrodzeń w firmie
 15. Prawo pracy
 16. Prawo gospodarcze
 17. Specyfika pracy biura doradztwa personalnego
 18. Projekt z zakresu konsultingu lub zarządzania zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwie-bez obrony pracy końcowej,

Liczba godzin ogółem: 170

 

Więcej na stronie WWW

Powrót do: Start » Akademia WSB - Wydział Zamiejscowy w Cieszynie | WSB Cieszyn » Studia podyplomowe w Cieszynie » Studia z zakresu zarządzania personelem

 

Nasi partnerzy