Liderki życia publicznego na spotkaniu w WSB w Cieszynie

Kongres-77.jpg

W Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej liderki życia publicznego spotkały się z przedstawicielami władz samorządowych w ramach IV Kongresu Kobiet Śląska Cieszyńskiego, którego patronką honorową była JM Rektor WSB prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz.

Panel pt. „Rozwój kariery zawodowej ambicją kobiet Województwa Śląskiego” przygotowany został przez dr Joannę Dzieńdziorę i dr Magdalenę Wróbel z Katedry Zarządzania Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Zaprezentowały one wyniki badań ankietowych zrealizowanych w ramach projektu „Rola kobiet w zarządzaniu” na terenie województwa śląskiego. Uczestniczki spotkania, odwołując się do własnych doświadczeń, mówiły o determinantach ich karier zawodowych, barierach i utrudnieniach na rynku pracy, a także o umiejętnościach wyróżniających je w pełnieniu funkcji kierowniczych. Władze samorządowe reprezentował Burmistrz Miasta Cieszyna p. Ryszard Macura, Dyrektor Powiatowego Urzędu pracy w Cieszynie p. Anna Stefaniak-Bacza i Sekretarz Miasta Skoczowa p. Beata Macura. Celem dyskusji była próba znalezienia odpowiedzi na pytanie na czym polega sztuka istnienia w życiu publicznym i wywierania wpływu na rozwój lokalnego otoczenia. Gospodynią spotkania była Roma Rojowska, prezeska Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych w Cieszynie, które jest organizatorem kongresów kobiet od czterech lat.

Kongres-75.jpg

Kongres-88.jpg

Kongres-89.jpg

Kongres-90.jpg