Zarządzanie zasobami ludzkimi

Specjalność na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji

tryb studiów: studia licencjackie stacjonarne/niestacjonarne
czas trwania: 3 lata (6 semestrów); studia I-go stopnia

uzyskany tytuł: licencjat

Celem specjalności zarządzanie zasobami ludzkimi jest dostarczenie studentowi: wiedzy z zakresu procesów zarządzania zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwie, kreowanie umiejętności niezbędnych do profesjonalnego zarządzania funkcją personalną w organizacji, zbudowanie postawy przyszłego menedżera zasobów ludzkich, której istotą jest dążenie do doskonalenia siebie i pracowników dla powodzenia przedsiębiorstwa, świadomość znaczenia kapitału ludzkiego w organizacji i jego racjonalnego wykorzystania.

Absolwent specjalności posiada wiedzę z zakresu:

• kształtowania stosunków współdziałania w pracy zespołowej,
  • komunikowania, motywowania i przewodzenia zespołom pracowniczym,
  • strategicznego zarządzania zasobami ludzkimi,
  • rekrutacji i selekcji personelu.

Po ukończeniu specjalności absolwenci potrafią m.in.:

• zdefiniować problem z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi oraz zaproponować drogę do jego rozwiązania,
  • opracować i wdrożyć optymalną dla danej organizacji politykę kadrową,
  • zaplanować i przeprowadzać rekrutację kandydatów do pracy,
  • skutecznie kierować zespołami ludzkimi,
  • dobrać metody efektywnej motywacji pracowników,
  • organizować proces szkoleniowy.

Przykładowe przedmioty realizowane w ramach specjalności:

• Rekrutacja i selekcja personelu
  • Cele i funkcje zarządzania zasobami ludzkimi
  • Systemy motywacyjne
  • Rozwój i szkolenia pracowników
  • Oceny pracownicze
  • Outplacement

Gdzie szukać pracy?

Absolwent specjalności zarządzanie zasobami ludzkimi przygotowany jest do pracy w różnych typach przedsiębiorstw i instytucji, jako menedżer wszystkich szczebli zarządzania, zarządzający pracą zespołów ludzi, menedżer personalny, ekspert z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, konsultant personalny, zajmujący się rekrutacją i selekcją personelu, doradca zawodowy, specjalista w biurach pracy. Absolwenci mogą podejmować pracę w działach personalnych, agencjach doradczych, firmach „headhunterskich", w firmach szkoleniowych, biurach pracy, w instytucjach publicznych, samorządowych i pozarządowych na stanowiskach konsultantów do spraw personalnych.

Powrót do: Start » Akademia WSB - Wydział Zamiejscowy w Cieszynie | WSB Cieszyn » Kierunki kształcenia - studia wyższe w Cieszynie » Zarządzanie i inżynieria produkcji - studia licencjackie