W dniach 22- 26.11.08.2018 studenci Akademii WSB przy współpracy ze studentami uczelni partnerskiej z Litwy- Aleksandro Stulginskio universitetas realizowali projekt pt. „Młodzi dla wolności. Wspólne polsko- litewskie doświadczenia w drodze do niepodległości”, finansowany przez Polsko- Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży.

Celem projektu było między innymi promowanie wspólnego dziedzictwa Polski i Litwy
w kontekście setnych rocznic odzyskania niepodległości przez oba kraje ze szczególnym uwzględnieniem ofiar jakie poniosły obydwa kraje w dążeniach do odzyskania niepodległości.

W ciągu tych kilku wspólnie spędzonych dni studenci brali udział w warsztatach dotyczących niepodległości, tożsamości narodowej w kontekście zjednoczonej Europy oraz postępującej globalizacji oraz wykorzystania potencjału nowoczesnych technologii w promowaniu kultury
i historii. Natomiast w trakcie wykładów i spotkania z kombatantem mieli szanse odnaleźć wspólne akcenty historii obu krajów. W trakcie gry miejskiej studenci uczestnicy projektu odwiedzili miejsca związane z walką o niepodległość Polski na Śląsku. Studenci
w moderowanej przez specjalistę dyskusji podjęli temat wolności i czy nasz wolność
w dzisiejszych czasach jest zagrożona. W ostatnim dniu realizacji projektu uczestnicy zaprezentowali aplikację mobilną promującą wspólne dziedzictwo Polski i Litwy w kontekście setnych rocznic odzyskania niepodległości.

Projekt ten przyczynił się do zwiększenia wiedzy, świadomości oraz otwartości w stosunku do sąsiedniej a zarazem bliskiej kultury i wzmocnienie relacji pomiędzy uniwersytetami.

Powrót do: Start » Współpraca międzynarodowa » Aktualności

Wyższa Szkoła Biznesu