Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

 

 

 

 

 

Rok akademicki 2016/17 Uniwersytetu Dziecięcego w Żywcu zakończony

24 czerwca 2017 r. zakończono kolejną edycję Uniwersytetu Dziecięcego w Żywcu.

Galę wręczenia dyplomów, z inicjatywy Pana Burmistrza Miasta Żywca Antoniego Szlagora, poprzedziło zwiedzanie Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej „Ekoterm”. Zakład wytwarza i zaopatruje w parę wodną i gorącą wodę miasto Żywiec. Zakład posiada certyfikat „Czystej Produkcji”. Młodych Studentów, ciekawych świata, oprowadził po zakładzie Pan Prezes Zarządu i Dyrektor Naczelny Jacek Spyrka.
Okazało się, że kotłownia i piece w tego typu zakładzie mają się nijak do naszych wyobrażeń o urządzeniach do wytwarzania ciepłej wody i pary. W niczym nie przypominają czajnika do gotowania wody, bojlera, czy nawet pieca centralnego ogrzewania w naszych domach. Dużym zaskoczeniem była dla wszystkich panująca na terenie całego zakładu czystość – wbrew obiegowym opiniom, że w kotłowni jest dużo pyłu i sadzy. Było bardzo gorąco, ale już nie wiadomo, czy od pieców w kotłowni, czy od mocno grzejącego słońca? Uff!

Nie małą frajdę sprawiło też uczestnikom Uniwersytetu noszenie kasków i kamizelek odblaskowych.

Następnie Studenci przeszli do siedziby Wydziału Zamiejscowego w Żywcu na uroczyste wręczenie dyplomów. Po raz kolejny zaszczycił nas swoją obecnością Pan Burmistrz Miasta Żywca z kolejnym wykładem z cyklu "Dbamy i mamy - czyli z ekologią za pan brat". Tym razem wykład poświęcony był zanieczyszczeniom powietrza i smogowi (SMOGOWI, a nie SMOKOWI). Dla przypomnienia, w poprzednich latach wykłady dotyczyły segregacji odpadów i oczyszczania ścieków.
Na zakończenie Absolwentom wręczono Dyplomy Ukończenia Uniwersytetu Dziecięcego w Żywcu. Dyplomy wręczali Pan Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor, Pan Prezes Zarządu i Dyrektor Naczelny Ekotermu Jacek Spyrka i Pan Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Żywcu dr Bogusław Wyleciał.
Serdecznym gratulacjom i życzeniom udanych, roześmianych i pełnych niezapomnianych wrażeń wakacji nie było końca.
Do zobaczenia w przyszłym, niemniej fascynującym roku akademickim.

Powrót do: Start » WSB Żywiec - Wyższa Szkoła Biznesu w Żywcu » Aktualności

 

Nasi partnerzy


Uniwersytet Dziecięcy w Żywcu


Miejskie Centrum Kultury w Żywcu

szczegóły na: www.wsb.edu.pl/udz