„Motywacja – jak osiągać swoje cele” – wykład w ramach Otwartej Akademii Nauki WSB

W dniu 30 listopada 2017 r. w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu, w ramach Otwartej Akademii Nauki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, uczniowie trzeciej, maturalnej klasy Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w wykładzie „Motywacja – jak osiągać swoje cele”. Wykład dotyczył sposobu motywowania się do osiągania swoich życiowych celów.

Wszyscy mamy jakiś talent, ważne by go w porę odkryć i umiejętnie nad nim pracować. Współczesnych ludzi sukcesu łączy jedna cecha – wytrwałość – ona decyduje o sukcesie, jest podstawą dyscypliny wewnętrznej. Wytrwałości możemy się uczyć. Pomocne jest tutaj opracowanie dobrego planu i właściwe określenie co chcemy osiągnąć i czego dokładnie się nauczyć. Podczas wykładu uczniowie poznali także podstawy uczenia się i pracy mózgu – pomocne w zdobywaniu wiedzy i treningu kompetencji.

Wykład wygłosiła znana i uznana trenerka i wykładowca przedmiotów związanych z rozwojem osobistym i zawodowym mgr Edyta Nowak-Żółty, Prodziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie. Mgr Edyta Nowak-Żółty jest czynnym coachem i  prowadzi liczne sesje coachingowe m.in. w ramach coachingu kompetencji oraz life coachingu. W pracy nad doktoratem prowadzi badania naukowe dotyczące relacji nauczyciel – uczeń postrzeganymi jako Mistrz i Uczeń.

Powrót do: Start » Akademia WSB - Wydział Zamiejscowy w Żywcu | WSB Żywiec » Aktualności

Uniwersytet Dziecięcy w Żywcu

Miejskie Centrum Kultury w Żywcu