Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Festiwal Nauki

Jest to cykliczne, popularnonaukowe przedsięwzięcie, którego celem w nawiązaniu do działalności uczelni jest łączenie dwóch niezwykle istotnych obszarów, jakimi są nauka i biznes. To czas i miejsce, w którym przedstawiane i promowane są światowe osiągnięcia nauki, inicjatywy społeczne oraz przedsięwzięcia naukowo - biznesowe na rzecz rozwoju społeczeństwa. 

Idea projektu

 

Każda edycja Festiwalu Nauki w Wyższej Szkole Biznesu to liczne wykłady znanych specjalistów z zakresu socjologii, media relations, prawa, pedagogiki, debaty z udziałem ekspertów z dziedziny zarządzania, ekonometrii czy statystyki, dyskusje dotyczące bezpieczeństwa w różnych aspektach, a także wykłady o tematyce medycznej. To także czas nowych, niecodziennych inicjatyw. Na szczególne zainteresowanie zasługuje Noc Naukowa poświęcona m.in. fotografii dokumentalnej Śląska i Zagłębia oraz... tematyce kryminalnej!

 

Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej jest jedną z  najważniejszych inicjatyw naukowych  w południowej PolsceW ciągu poprzednich 12 edycji w Festiwalu uczestniczyło łącznie blisko 150 000 osób.

 

W ramach Festiwalu Nauki odbędą się także ciekawe i inspirujące wykłady oraz warsztaty dla szerokiego grona odbiorców: od uczniów szkół podstawowych po słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Każdy z pewnością znajdzie interesujące zajęcia w programie tegorocznego Festiwalu.

 

Nadrzędnym celem Festiwalu Nauki jest szeroko pojęta promocja i upowszechnienie w społeczeństwie polskim najważniejszych osiągnięć naukowych, prezentacja polskich instytucji naukowych, badawczych, kulturalnych oraz promocja ich dorobku naukowego, dydaktycznego, artystycznego, a także integracja środowisk akademickich wokół ważnych problemów społecznych i etycznych nurtujących współczesny świat.

Do udziału w Festiwalu Nauki zapraszamy wszystkich zainteresowanych rozwijaniem swoich zainteresowań, najnowszymi odkryciami naukowymi, pragnących wziąć udział w intelektualnej uczcie.

Szczegółowe informacje

Szczegółowe informacje znajdują się na dedykowanym serwisie internetowym www.wsb.edu.pl/festiwalnauki

Powrót do: Start » Uczelnia » Realizowane inicjatywy

 

Nasi partnerzy