Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

IX Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Internet w Społeczeństwie Informacyjnym" - podsumowanie

Zakończyła się IX Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Internet w społeczeństwie informacyjnym". Ideą wydarzenia była wymiana poglądów i doświadczeń, dyskusja oraz prezentacja osiągnięć teoretycznych, metodologicznych i praktycznych z zakresu technologii informatycznych w społeczeństwie wiedzy.

Uczestników wydarzenia przywitał dr Marcin Lis, Prorektor WSB ds. Rozwoju i Spraw Studenckich. - Dzisiejsza konferencja, znakomite grono prelegentów i gości to potwierdzenie wysokiej jakości kształcenia na kierunki Informatyka, uznania jakim cieszą się w branży nasi wykładowcy i absolwenci. Nieustannie rozwijamy potencjał infrastrukturalny specjalistycznych laboratoriów i pracowni, w których kształcą się nasi studenci. Stale monitorujemy zapotrzebowanie branży i rynku pracy, dostosowując do nich program kształcenia i specjalności. W tym zakresie uczelnia współpracuje z renomowanymi firmami i ekspertami. Znajdziemy w tym gronie znakomitych partnerów dzisiejszego wydarzenia: ITC - Partners oraz COIG S.A., a także Comarch, UPC, Wasko, Netology, IBM, Dell. Studenci Infortmatyki systematycznie uczestniczą w wizytach studyjnych i spotkaniach eksperckich. To okazja, aby poznać liderów branży informatycznej, sposób funkcjonowania firmy czy kulturę korporacyjną. Uczelnia bierze aktywny udział  w ważnych wydarzeniach branży informatycznej, m.in. wizytując wraz ze studentami targi CeBit w Hanowerze, czy uczestnicząc w letnim obozie treningowym BlackBerry® Jam Camp. Ale o jakości studiów w WSB świadczy także wyróżnienie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które doceniło uczelnie doskonalące programy kształcenia poprzez  nowoczesne metody nauczania i współpracy. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej była jedyną uczelnią niepubliczną, która otrzyma wsparcie ministerialne w wysokości 1 000 000 zł na prowadzenie kierunku Informatyka – mówił dr Marcin Lis.

 

 

 

Interdyscyplinarny charakter powoduje, że konferencja kierowana jest do szerokiego grona naukowców, społeczności akademickiej, przedstawicieli praktyki gospodarczej, środowiska biznesu oraz samorządu lokalnego. W konferencji planowany jest udział wielu ekspertów z zakresu informatyki, zarządzania i socjologii, uznanych autorytetów oraz praktyków.

 

Tematem przewodnim konferencji są możliwości technik wirtualizacji i cloud computing. Pierwszy dzień konferencji poświęcony jest tematyce ściśle związanej z biznesem, przemysłem i administracją publiczną. Drugi dzień konferencji ma charakter naukowy, a wygłoszone referaty wydane będą w formie monografii zbiorczej (pod redakcją naukową).

 

 

TEMATYKA KONFERENCJI:

 

 • Zastosowanie badań naukowych z zakresu Internetu
 • Sieci komputerowe i Internet
 • Wirtualizacja i Cloud Computing
 • Informatyka kwantowa
 • Bezpieczeństwo informacji 
 • Ciągłość działania systemów informatycznych
 • Architektura informatycznych systemów zarządzania 
 • Business Intelligence 
 • Zarządzanie procesami biznesowymi 
 • Dydaktyka w Internecie
 • Społeczne aspekty Internetu
 • Sieci społecznościowe

 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową konferencji: IX Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Internet w społeczeństwie informacyjnym"

 


PARTNER KONFERENCJI

 

 

 

 

 


SPONSOR KONFERENCJI

COIG S.A.

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy