Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

IV Ogólnopolska Konferencja Doktorantów

W dniach 13-14 maja 2017 r. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyła się IV Ogólnopolska Konferencja Doktorantów „Paradygmaty Współczesnego Zarządzania Organizacjami”, w której wzięło udział 120 naukowców z 15 ośrodków akademickich w całej Polsce.

Uroczystego otwarcia konferencji dokonał Prof. dr hab. inż. Janusz Zawiła-Niedźwiecki - Dziekan Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej, Prof. dr hab. Marek Lisiński - Przewodniczący Komitetu Naukowego Konferencji, Prof. nadzw. dr hab. Marek Walancik - Prorektor ds. Nauki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Dr Marcin Lis - Prorektor ds. Rozwoju i Spraw Studenckich WSB.

 

Celem konferencji jest umożliwienie wymiany poglądów dotyczących rozwiązywania współczesnych paradygmatów zarządzania w sferze naukowo-badawczej. Doktoranci kolejno przedstawiali prezentacje związane z przygotowywanymi przez nich pracami doktorskimi - po każdej z prezentacji mieli oni okazję wysłuchać naukowych analiz i merytorycznych uwag dotyczących swoich tematów.

 

W pierwszym dniu tegorocznej konferencji uczestnicy wzięli udział w dwóch wykładach - "Teoria hipotez" wygłoszonego przez Prof. dr. hab. inż. Tadeusza Waścińskiego z Politechniki Warszawskiej oraz "Modele w naukach o zarządzaniu" Dr. hab. Marka Szaruckiego.

 

Doktoranci uczestniczyli również w indywidualnych konsultacjach z mentorami - Prof. dr. hab. Wojciechem Dyduchem z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (zakres konsultacji: zarządzanie strategicze, przedsiębiorczość, metody badań w naukach o zarządzaniu), Prof. nadzw. dr. hab. Wandą Błaszczyk z Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach (definiowanie i formułowanie hipotez w naukach o zarządzaniu) oraz Prof. nadzw. dr. hab. Tomaszem Czaplą z Uniwersytetu Łódzkiego (Definiowanie problemów badawczych w ramach postępowania badawczego w naukach o zarządzaniu (zasady logiki rozumowania przy definiowaniu problemów, dobór metod weryfikacji, triangulacja badań).

 

W drugim dniu konferencji odbyła się sesja posterowa oraz warsztatowa doktorantów. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. mgr inż. Justyna Smagowicz z Politechniki Warszawskiej, mgr Wioleta Gaweł Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, mgr inż. Mariusz Glenszczyk Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, mgr Olena Krawczyk-Antoniuk z Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz mgr inż. Urszula Kąkol z Politechniki Warszawskiej. 

 

/pkm, 13.05.2017 r./

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy