Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Jubileusz 50-lecia pracy naukowo-badawczej Profesora Franciszka Piontka, dr. h.c

W dniu 21 kwietnia 2017 roku w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej podczas posiedzenia Rady Wydziału Nauk Stosowanych WSB prof. zw. dr hab. Franciszek Piontek, dr. h.c. otrzymał z rąk prof. nadzw. dr Zdzisławy Dacko-Pikiewicz, JM Rektor WSB gratulacje i życzenia dalszych sukcesów w życiu osobistym oraz pracy naukowo-badawczej. Okazją do wyróżnienia jest przypadający w kwietniu 2017 roku jubileusz urodzin oraz 50-ty jubileusz rozpoczęcia pracy naukowej.

Profesor Franciszek Piontek jest autorem, współautorem i redaktorem kilkudziesięciu książek, kilkuset artykułów oraz licznych prac naukowo-badawczych. Zainteresowania naukowe Profesora od początku koncentrowały się wokół ekonomi środowiskowa, makroekonomi, polityki ekologicznej, polityki gospodarczej, polityki społecznej otaz  zarządzanie rozwojem zrównoważonym.

 

W 1999 r. został powołany na eksperta Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska i Leśnictwa, a w latach 1993-1995 był członkiem Rady Ekologicznej przy Prezydencie RP. Od 2003 do 2007 r. był Wiceprzewodniczącym Komitetu „Człowiek i Środowisko" przy Prezydium PAN. Jest członkiem - założycielem obecnego Polskiego Stowarzyszenia Ekonomistów Środowiska i Zasobów Naturalnych. Jest laureatem tytułu Doktora Honoris Causa Katolickiego Uniwersytetu w Rožemberku (Słowacja).

 

Z Wyższą Szkołą Biznesu w Dąbrowie Górniczej związany jest od 2010 r., prowadząc seminaria i zajęcia m.in. z polityki społecznej i podstaw zarządzania rozwojem.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy