Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Biznes, Praktyka, Praca – WSB w Klastrze BPO

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej uczestniczy w tworzeniu nowatorskiego rozwiązania, jakie wdraża obecnie Polski Instytut Biznesu - Klastra BPO (Business Proccess Outsourcing). Gromadzi on wokół siebie uczelnie wyższe, przedsiębiorstwa, instytucje otoczenia biznesu i jednostki badawczo-naukowe. Celem projektu jest m.in. wymiana doświadczeń, tworzenie innowacyjnych programów kształcenia, nowatorskich kierunków studiów zgodnych z potrzebami biznesu. Klaster to także szansa na pracę. Podmioty w nim zrzeszone zamierzają pozyskiwać przyszłe kadry właśnie spośród studentów uczelni biorących udział w inicjatywie.

 

 - Działalność w Klastrze w praktyczny sposób przełoży się na jakość programów studiów. Efektem ścisłej współpracy z przedstawicielami biznesu będą programy nauczania zgodnie z wymaganiami pracodawców i standardami najnowszej wiedzy. Chcemy też pozyskiwać praktyków, którzy w trakcie wykładów i spotkań będą służyć swoim doświadczeniem naszym studentom. Planujemy także uruchamiać kierunki studiów podyplomowych i szkolenia dedykowane właśnie współpracującym w ramach Klastra podmiotom – mówi dr Marcin Lis, dyrektor Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

We wtorek 10 października odbyło się pierwsze spotkania uczestników Klastra, na którym m.in. omówiono szczegółowe zasady współpracy.

 

Klaster to sieć podmiotów gospodarczych, który posiadają wspólny lub podobny kierunek rozwoju. Najistotniejszą relacją występującą między podmiotami jest współpraca.

 

Projekt "Utworzenie klastra BPO" jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL 2007-2013.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy