Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Kolejne spotkania Klastra BPO

We wtorek 22 października odbyło się drugie spotkania uczestników Klastra BPO (Business Proccess Outsourcing) poświęcone omówieniu wstępnej wersji strategii działania.

 

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej uczestniczy w tworzeniu nowatorskiego rozwiązania, jakie wdraża obecnie Polski Instytut Biznesu - Klastra BPO. Gromadzi on wokół siebie uczelnie wyższe, przedsiębiorstwa, instytucje otoczenia biznesu i jednostki badawczo-naukowe. Celem projektu jest m.in. wymiana doświadczeń, tworzenie innowacyjnych programów kształcenia, nowatorskich kierunków studiów zgodnych z potrzebami biznesu. Klaster to także szansa na pracę. Podmioty w nim zrzeszone zamierzają pozyskiwać przyszłe kadry właśnie spośród studentów uczelni biorących udział w inicjatywie.

 

 - Działalność w Klastrze w praktyczny sposób przełoży się na jakość programów studiów. Efektem ścisłej współpracy z przedstawicielami biznesu będą programy nauczania zgodnie z wymaganiami pracodawców i standardami najnowszej wiedzy. Chcemy też pozyskiwać praktyków, którzy w trakcie

wykładów i spotkań będą służyć swoim doświadczeniem naszym studentom. Planujemy także uruchamiać kierunki studiów podyplomowych i szkolenia dedykowane właśnie współpracującym w ramach Klastra podmiotom – mówi dr Marcin Lis, dyrektor Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

Klaster to sieć podmiotów gospodarczych, który posiadają wspólny lub podobny kierunek rozwoju. Najistotniejszą relacją występującą między podmiotami jest współpraca.

 

Pierwsze spotkanie inaugurujące współpracę w ramach Klastra BPO odbyło się 10 października br.

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy