Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Kolejna debata ekspercka TNOIK o/Dąbrowa Górnicza z cyklu „NAUKA ↔ BIZNES”

W dniu 27 lutego 2015 roku odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu spotkań eksperckich „NAUKA ↔ BIZNES” Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa oddział w Dąbrowie Górniczej. Tematem przewodnim dyskusji były efektywne modele biznesu w gospodarce sieciowej.

Wśród podjętych zagadnień znajdowały się w szczególności: dynamika modeli biznesu jako źródło kreacji wartości przedsiębiorstw, model biznesu jako podstawowy atrybut przedsiębiorstwa wysokiej efektywności oraz platforma skutecznego wykorzystania strategii i procesów biznesowych przedsiębiorstw. W kontekście obecnej sytuacji rynkowej dyskutowano o internacjonalizacji jako jednym z narzędzi efektywnych modeli biznesu, środowiskach sieciowych stanowiących przestrzeń kreowania efektywnych modeli biznesu, a także e-biznesie jako narzędziu osiągania przewagi konkurencyjnej.

 

 - Metody poszukiwania źródeł przewagi konkurencyjnej stale ewoluują, należy podkreślić, iż na współczesnych rynkach coraz częściej można spotkać nowe struktury biznesowe ,w których redefiniuje się klasyczne rozumienie własności, kontroli i celów. W dobie rosnącej globalizacji, nasilania się modelu społeczeństwa informacyjnego oraz niestabilność warunków rynkowych istotnym staje się debata na temat tworzenia organizacji sieciowych - mówiła prof. nadzw. dr Katarzyna Szczepańska-Woszczyna, Prezes TNOiK o/Dąbrowa Górnicza.


 

 

 

W spotkaniu udział wzięli:

 

 

Adam Jabłoński

dr Adam Jabłoński - moderator debaty

Doświadczony doradca biznesowy, ekspert zarządzania strategicznego i zarządzania wartością przedsiębiorstw, Adiunkt w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Prezes Zarządu firmy eksperckiej OTTIMA plus Sp. z o.o., Prezes Zarządu Klastra Kolejowego, Południowego Klastra Kolejowego z siedzibą w Katowicach, Wiceprezes TNOiK o/Dąbrowa Górnicza.

Arkadiusz Primus mgr inż. Arkadiusz Primus
Prezes Zarządu Spółki Giełdowej INVESTEKO w Katowicach notowanej na NewConnect, Prezes Zarządu Śląskiego Klastra Ekologicznego i Europejskiego Forum Odpowiedzialności Ekologicznej, Absolwent Politechniki Śląskiej, posiada także dyplom z zakresu Ochrony Środowiska oraz Zarządzania. Od ponad dziesięciu lat jest ekspertem w dziedzinach takich jak projektowanie, inżynieria i konsulting w ochronie środowiska.
Heinz M. Pascher einz M. Pascher, Austria
Współtwórca Platformy Gospodarczej pomiędzy Górną Austrią i woj. śląskim. Partner zarządzający austriacką firmą doradczą UNICONSULT w Polsce. Członek Rady Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach
Marek Jabłoński

dr hab. Marek Jabłoński

Doktor habilitowany nauk ekonomicznych w zakresie nauki o zarządzaniu. Wiceprezes Zarządu uznanej na rynku firmy doradczej OTTIMA plus Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach. Współtwórca i inicjator Południowego Klastra Kolejowego. Wieloletni ekspert i doradca polskich i zagranicznych przedsiębiorstw w zakresie efektywnych modeli biznesu oraz nowoczesnych metod i technik zarządzania.

dr Katarzyna Szczepańska-Woszczyna - Prorektor ds. Kształcenia i Współpracy z Zagranicą
prof. nadzw. dr Katarzyna Szczepańska-Woszczyna

Prezes TNOiK o/Dąbrowa Górnicza, Dziekan Wydziału Zarządzania, Informatyki i Nauk Społecznych WSB, Prorektor ds. Kształcenia i Współpracy z Zagranicą.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy