Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Komendant Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej, wykładowca Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej uhonorowany przez Polonię Amerykańską

Komendant Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej, wykładowca w Katedrze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej  - st. bryg. dr inż. Marek Chmiel został uhonorowany miniaturą Filadelfijskiego Dzwonu Wolności przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Polskich „Polonia Technica” w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Jak uzasadniał prof. dr inż. Janusz Romański, Prezes Stowarzyszenia wyróżnienie przyznano „w uznaniu wieloletnich zasług wniesionych w edukację młodzieży strażackiej oraz za owocną współpracę z polskimi inżynierami w Stanach Zjednoczonych AP”.

 

To nie pierwsze wyróżnienie Polonii Amerykańskiej dla st. bryg. dra inż. Marka Chmiela. Na wniosek Stowarzyszenia „Polonia Technica” oraz nowojorskiego Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce w marcu 2015 roku otrzymał Medal im. Ignacego Paderweskiego.  Odznaczenie było wyrazem podziękowania dla st. bryg. dra inż. Marka Chmiela za owocne działania i wybitny wkład w proces edukacji zawodowej i patriotycznej młodego pokolenia strażaków w Polsce.

 

Medal jest przyznawany osobom, które kultywują idee wybitnego męża stanu, wielkiego rodaka i oddanego patrioty Ignacego Paderewskiego, kontynuując Jego dzieło budowy pretiżu naszej Ojczyzny, pracując ofiarnie dla godnego wizerunku i dobrego imienia Polski.

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy