Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Kongres HR w Warszawie z udziałem ekspertów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej

W dniu 13 grudnia 2016 roku w Warszawie odbył się Kongres HR pod hasłem "Człowiek we współczesnych organizacjach”. Jeden z paneli, zatytułowany „Rola HR business partnerów w organizacjach nastawionych na sukces” moderował dr Marcin Lis, Prorektor ds. Rozwoju i Spraw Studenckich.

Wydarzenie skierowane było do pracowników działów personalnych, liderów zespołów, kierowników, dyrektorów personalnych, HR Business Partnerów i niezależnych ekspertów z tego obszaru.

 

Jak podkreślali organizatorzy wydarzenia, coraz częściej pracownicy nie są już jedynie źródłem nadmiernie generowanych kosztów, lecz stają się strategiczną wartością dla przedsiębiorstwa i stanowią potencjał umożliwiający zdobycie przewagi konkurencyjnej na rynku. To zasoby ludzkie (w rozumieniu wiedzy, zdolności, umiejętności, doświadczeń i postaw pracowników) stanowią obecnie najważniejszy „majątek” organizacji. Przekonanie to przekłada się na coraz większe zainteresowanie inwestowaniem w rozwój pracowników, a co za tym idzie – tematyką HR, również w polskich organizacjach.

 

W panelu dyskusyjnym, prowdzonym przez dr Marcina Lisa spotkali się prelegenci: Katarzyna Cymerman - Senior HR Manager at Microsoft, Renata Prys - Coach Trener, Agnieszka Pizon - HR Manager CEE Antal International Sp. z o.o.


Dyskusja ekspertów dotyczyła głównie roli HR Business Partnera, czyli coraz popularniejszej formy pracy wdrażanej w organizacjach różnego typu, będącej jednocześnie formą animacji rozwoju kapitału ludzkiego w zgodzie z wartościami firmy, partnerstwa strategicznego i platformą komunikacji pomiędzy zarządem a pracownikami.

 

Wśród uczestników wydarzenia znaleźli się przedstawiciele firm: Brainstorm Group Sp. z o.o., Motorola Solutions Polska, Microsoft, PZU S.A., PKO Bank Polski, Grupa Progres, Fashion Post, HR Inspirations, Retting Progres oraz Polskie Stowarzyszenie HR Bussines Partner.

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem HR Business Partner realizuje studia podyplomowe z tego obszaru.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy