Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

 

Laur Innowacyjności 2014 dla filmu „Tajemniczy Świat Informacji”

Laur Innowacyjności 2014

Laur Innowacyjności 2014

Miło nam poinformować, że Naczelna Organizacja Techniczna przyznała Laur Innowacyjności 2014 dla producentów filmu „Tajemniczy świat informacji", którego partnerem wspierającym była Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Prestiżowe wyróżnienie zostało wręczone podczas uroczystej gali, która odbyła się 26 listopada 2014 r. w Sali Balowej Warszawskiego Domu Technika NOT w ramach IV edycji Konkursu im. Stanisława Staszica na najlepsze produkty innowacyjne.

Film jest nowoczesną i dynamiczną superprodukcją edukacyjną o ciekawej i sensacyjnej fabule. Opowiada w oryginalny sposób czym są informacje niejawne, dlaczego mamy je chronić i jakie mają znaczenie dla bezpieczeństwa narodowego i gospodarczego państwa. Inicjatorem powstania filmu było Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych, z którym systematycznie współpracuje Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

Jak podkreśla  prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Jej Magnificencja Rektor WSB, - Tematyka bezpieczeństwa informacji i danych osobowych jest nam bliska. To w murach naszej Uczelni  kształcimy na studiach podyplomowych Administratorów Bezpieczeństwa Informacji czy osoby zajmujące się Ochroną danych osobowych w administracji i w biznesie. To tutaj odbył się pierwszy „Dzień otwarty Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych". Na co dzień współpracujemy także z Krajowym Stowarzyszaniem Informacji Niejawnych. Doskonałym tego przykładem jest film „Tajemniczy świat informacji”.

 

 

Premiera filmu odbyła się 12 maja 2014 r. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W scenariuszu przewidziano również realizację scen na terenie WSB.

 

Zdaniem pomysłodawcy filmu Pana płk. Tadeusza Koczkowskiego - Prezesa Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych, - Bezpieczeństwo informacji to tematyka niezwykle ważna. Zapominamy, że dane, znajdujące się w notatkach ze spotkań biznesowych, z konferencji, a nawet przekazywane w prywatnych rozmowach wśród domowników, mogą trafić w niepowołane ręce. Chcemy o tym przypominać i uświadamiać obywateli. W dotarciu do odbiorców i przybliżeniu tej  - niełatwej przecież - tematyki ma pomóc nam sensacyjno-edukacyjny film, w którym występują profesjonalni aktorzy, jest wartka akcja.

 

Specjalny, zamknięty pokaz filmu odbył się również w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego w Warszawie w obecności Stanisława Kozieja, Szefa BBN , a jego prapremiera miała miejsce w trakcie Targów Securex w Poznaniu z udziałem ministra Andrzeja Lewińskiego, Zastępcy Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.  

 

Konkurs im. Stanisława Staszica na najlepsze produkty innowacyjne jest organizowany przez Naczelną Organizację Techniczną - Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych we współpracy z wieloma partnerami z kraju i z zagranicy. U podstaw idei zorganizowania tego przedsięwzięcia legło przekonanie, że kluczem do rozwoju polskiej gospodarki jest rozwój innowacyjności w naszym kraju, promowanie produktów innowacyjnych i ich twórców oraz pomoc w przyspieszaniu aplikacji innowacyjnych rozwiązań.

 

Media o wydarzeniu:

1. TVP Katowice (czas: 13 m 18 sek)

2. Radio Katowice

3. Dziennik Zachodni

4. Gazeta Wyborcza

5. www.dabrowa-gornicza.pl

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy