Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Maciej Witkowski doktorem habilitowanym

Pan dr Maciej Witkowski, wykładowca w Katedrze Socjologii Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej decyzją Rady Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego otrzymał stopień doktora habilitowanego nauk społecznych w dyscyplinie: socjologia.

Maciej Witkowski w Wyższej Szkole Biznesu pracuje naukowo od 2003 roku, prowadząc interdyscyplinarne badania z zakresu antropologii społecznej, psychologii kulturowej i zarządzania publicznego oraz zajęcia dydaktyczne ze studentami.

 

Jest autorem kilkudziesięciu artykułów i prac poświęconych problematyce mniejszości kulturowych, społecznej analizie testów DNA i metodologii badań międzykulturowych.

 

Jest członkiem European Association of Social Anthropologists i Polskiego Towarzystwa Socjologicznego. Został laureatem dwóch konkursów na granty badawcze Narodowego Centrum Nauki.

 

Od wielu lat prowadzi badania terenowe poświęcone sytuacji Romów w Polsce i Europie; autor książek Polityka i antropologia. Praktyki integrowania Bergitka Roma w karpackich wioskach w Polsce (2016) oraz Menedżer czy antropolog? Jak powstaje dyskurs międzykulturowego zarządzania i marketingu (2007). 

 

Prywatnie pasjonuje się odkrywaniem tajemnic wczesnośredniowiecznej słowiańszczyzny. Ma 38 lat.

 

/asz, 06.02.2017/

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy