Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Mali studenci odebrali swoje dyplomy. Wkrótce rusza akcja Lato z DUD-em

W dniach 31 maja - 1 czerwca br. odbyły się uroczystości wręczenia dyplomów studentom Uniwersytetów Dziecięcych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, działających w Łazach i Dąbrowie Górniczej.

 

Młodzi adepci nauki Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego odebrali swoje dyplomy już po raz szósty. Od 2009 roku wytrwałości, zapału i pierwszych naukowych sukcesów gratulują DUD-siom prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor WSB oraz Zbigniew Podraza, Prezydent Dąbrowy Górniczej - Patron Honorowy DUD. Nie inaczej było tym razem. W uroczystości uczestniczyła także Agnieszka Pasternak, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej oraz dr Marcin Lis, Prorektor ds. Rozwoju WSB. Prezydent wygłosił dla małych studentów wykład pt."Taka ryba".

 

W Łazach dyplomy małym studentom wręczyli: prof. nadzw. dr hab. Marek Walancik, Prorektor ds. Nauki WSB oraz Maciej Kaczyński, Burmistrza Miasta i Gminy Łazy, który wygłosił dla dzieci wykład pt. „Jeden dzień z życia burmistrza”.

 

Aktualnie Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej prowadzi i patronuje Uniwersytetom Dziecięcym w 10 miastach województwa śląskiego (m.in. w Dąbrowie Górniczej, Siemianowicach, Świętochłowicach, Zawierciu, Cieszynie, Żywcu,  a także w Katowickim Holdingu Węglowym). Każdego miesiąca ponad 1500 studentów Uniwersytetów Dziecięcych WSB – dzieci w wieku 6-12 lat uczestniczy w wykładach z różnych dziedzin wiedzy prowadzonych przez naukowców z całej Polski. Mali słuchacze biorą udział także w zawodach sportowych, balach, wycieczkach i warsztatach, a zaliczenia z każdych zajęć zbierają– jak przystało na prawdziwych studentów – do indeksu.

 

Podczas spotkań w ramach Uniwersytetów Dziecięcych młodzi adepci nauki dowiadują się m.in. jakie właściwości ma ciekły azot, czy rośliny mięsożerne mogą być niebezpieczne dla człowieka, czy możliwe są podróże w czasie oraz jakie tajemnice skrywają dzieła sztuki. Na zakończenie tegorocznej edycji DUD UDŁ, mali studenci wezmą udział w wykładzie „Jeden dzień z życia burmistrza", który wygłosi Maciej Kaczyński.

 

 - Dobiega końca kolejny rok akademicki Uniwersytetów Dziecięcych WSB. Z radością patrzymy jak nasi absolwenci  przyprowadzają dziś na zajęcia swoje młodsze rodzeństwo i kolegów.  To świadczy o tym, że udaje nam się zaszczepić w nich  zainteresowanie do zdobywania i poszerzania wiedzy, a proponowana przez nas interaktywna forma zajęć spełnia wymogi najbardziej wymagających studentów, jakimi są dzieci – mówi Katarzyna Łopacińska, koordynująca działalność Uniwersytetów Dziecięcych  w WSB.

 

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej nie zapomina też o rodzicach, dla których organizuje w ramach Akademii Rozwoju Rodzica m.in. warsztaty umiejętności rodzicielskich.

 

Dla studentów Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego (i nie tylko!), którzy nie mogą się doczekać kolejnych pasjonujących wykładów i zajęć, mamy wakacyjną niespodziankę. Wkrótce rusza akcja LATO Z DĄBROWSKIM UNIWERSYTETEM DZIECIĘCYM. Szczegóły niebawem!

Ruszyła już rekrutacja na nowy rok akademicki 2014/2015 w Uniwersytetach Dziecięcych WSB. Na studentów czekają pasjonujące wykłady, warsztaty i wiele innych atrakcji. Trzeba się jednak spieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona.

 

Szczegółowe informacje:

www.wsb.edu.pl/udl , tel. 32 295 93 15, awyszynska@wsb.edu.pl, klopacinska@wsb.edu.pl

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy