Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Mama i Tata idą na studia - startuje kampania społeczna WSB

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej rozpoczyna kampanię społeczną pod hasłem „Mama i Tata idą na studia”. Poprzez swoje działania Uczelnia chce zwrócić uwagę na rolę szkół wyższych w kształtowaniu sytuacji młodych rodziców na rynku pracy, wspierać równość w dostępie do nauki oraz wspomagać mamę i tatę w rozwoju własnych zainteresowań.

Z tej okazji w środę 27 listopada br. o godz. 9.00 zapraszamy rodziny z dziećmi i media do Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, gdzie po raz drugi w 19-letniej historii Uczelni nastąpi jej…uroczyste otwarcie.

 

Przecinając wstęgę Aleksandra Gajewska, wicemarszałek województwa śląskiego, Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej, prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor WSB oraz dr Sabina Ratajczak, prodziekan uczelni oraz Marcin Wyrostek, akordeonista i zwycięzca programu „Mam Talent” symbolicznie otworzą mury WSB dla Rodziny.

 

Kampania "Mama i Tata ida na studia" udowadnia, że kilka prostych rozwiązań zastosowanych na Uczelni może w znaczny sposób odciążyć młodych rodziców, którzy bojąc się, że nie pogodzą obowiązków rodzinnych z edukacją i rozwojem, często po prostu rezygnują z podnoszenia kwalifikacji  czy realizacji pasji.

 

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej daje również możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych rodzicom dzieci niepełnosprawnych, wymagających stałej opieki i większego zaangażowania. Pomaga także rozwijać pasję do kształcenia przez całe życie zarówno wśród dzieci (9 Uniwersytetów Dziecięcych, Uniwersytety Młodzieżowe oraz Akademia Nauki WSB prowadzone przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej w partnerstwie z jednostkami samorządu terytorialnego), jak i seniorów (Uniwersytety Trzeciego Wieku w 7 miastach województwa śląskiego).

 

Projekt zakłada również ścisłą współpracę z przedsiębiorcami, jednostkami samorządu terytorialnego oraz instytucjami kultury i sportu w celu wypracowania systemu dobrych praktyk i rozwiązań sprzyjających rodzinie.

 

Cele projektu:

 • Zmiana wizerunku młodych rodziców (ze szczególnym uwzględnieniem aktywizacji społeczno - zawodowej kobiet) wychowujących małe dziecko jako osób nieaktywnych zawodowo i naukowo oraz mało atrakcyjnych dla pracodawców. Promowanie wizerunku rodziców, które mogą się rozwijać, zdobywać wykształcenie i poszerzać swoje kompetencje zawodowe.
 • Wsparcie rozwoju zawodowego i naukowego studentek-matek oraz studentów-ojców, a co za tym idzie poprawa ich sytuacji na rynku pracy.
 • Promowanie w środowisku społecznym (wśród przedstawicieli sektora publicznego i prywatnego) działań sprzyjających rozwojowi naukowemu
  i zawodowemu kobiet w ciąży i matek wychowujących małe dzieci, aktywnego korzystania ojców z urlopu ojcowskiego i części urlopu macierzyńskiego
 • Inspirowanie zmian mentalnych i obyczajowych w obszarze działań mających na celu pomoc matkom i ojcom w godzeniu różnych ról życiowych i zawodowych oraz działań równościowych.
 • Tworzenie i promowanie  dobrych praktyk w zakresie działań wspierających rodziców w godzeniu życia zawodowego i rodzinnego.
 • Stworzenie mapy przedsiębiorców oraz instytucji przyjaznych rodzinie.

 

Kampania społeczna „Mama i Tata idą na studia” ma charakter regionalny (woj. śląskie). Z uwagi na swój uniwersalny charakter może stać się zbiorem dobrych praktyk i impulsem do zmian w obszarze budowania środowiska przyjaznego matkom, ojcom i dzieciom w zakresie: Edukacji, Pracy, Kultury i Sportu. Tak zakreślone obszary są jednocześnie modułami wchodzącymi w skład projektu „Mama i Tata idą na studia”.

 

 

Plan Święta Rodzinnego w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

Środa, 27 listopada 2013 r.

 

godz. 9.15 – Przywitanie gości

godz. 9.30 – Uroczyste przecięcie wstęgi i „Otwarcie Uczelni na Rodzinę”

godz. 9.40 – Konferencja prasowa z udziałem:

 

Wicemarszałek Województwa Śląskiego- Pani Aleksandry Gajewskiej,

 • Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza- Pana Zbigniewa Podrazy,
 • Mecenasa Kulturalnego Projektu - Marcina Wyrostka - muzyka, zwycięzcy programu „Mam Talent”,
 • Mecenasa Naukowego Projektu - prof. nadzw. dr Zdzisławy Dacko-Pikiewicz - Rektora Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej,
 • dr Sabiny Ratajczak- Prodziekana WSB.

 

godz. 10.00 Prezentacja „Uczelni Przyjaznej Rodzinie” m.in.: Bawilandia dla dzieci, Kącik Rodzica, Kącika Dziecka w Dziekanacie oraz Bibliotece Głównej WSB, prezentacja infrastruktury dla osób niepełnosprawnych.

godz. 10.00 Warsztaty teatralne i zabawy dla przedszkolaków (Bawilandia, s. 227)

 

 

Szczegółowe informacje:

 

www.wsb.edu.pl/mamaitata

 

 

 

 

 

 

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy