Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

 

Media o nas

Artykuły

Akademia WSB na łamach Forum Akademickiego

W najnowszym wydaniu prestiżowego magazynu Forum Akademickie doceniono awans naszej Uczelni w hierarchii akademickiej.

czytaj więcej o Akademia WSB na łamach Forum Akademickiego

Kierunek turkus - rozmowa z dr. hab. inż. Januszem Morbitzerem

O cyfrowej szkole, analogowych nauczycielach, szybkości zmian w edukacji oraz o łatwości dostępu do wiedzy możemy przecztać w czasopiśmie "Edukacja i dialog". Rozmowę z dr. hab. inż. Januszem Morbitzerem przeprowadził Rafał Zalcman. 

czytaj więcej o Kierunek turkus - rozmowa z dr. hab. inż. Januszem Morbitzerem

JM Rektor WSB otrzymała Statuetkę Ambasador "Marka-Śląskie"

Zwycięstwo Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej w konkursie Ambasador "Marka-Śląskie". W sobotę 2 września 2017 r. JM Rektor WSB prof. nadzw dr. Zdzisława Dacko-Pikiewicz otrzymała podczas 23 Gali Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach.

czytaj więcej o JM Rektor WSB otrzymała Statuetkę Ambasador "Marka-Śląskie"

Dosięgnij nieba z WSB - 4. Noc Spadających Gwiazd

Za nami kolejna - już 4. - edycja Nocy Spadających Gwiazd. Jak zwykle spotkaliśmy się na Plaży Pogoria III w Dąbrowie Górniczej, aby wspólnie oglądać przelatujące nad Ziemią Perseidy - rój meteorów z gwiazdozbioru Perseusza. Nie brakło również innych atrakcji dla uczestników w każdym wieku.

czytaj więcej o Dosięgnij nieba z WSB - 4. Noc Spadających Gwiazd

"Mega mózg czy petarda?" Media o nagrodach dla pracowników WSB

Mega mózg”, „Pomocna dłoń”, „Petarda” i "Fun-atyk" - to właśnie tym niezwykłym wyróżnieniom wręczanym pracownikom Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej podczas Święta Uczelni sporo miejsca poświęciły media. Wydarzenie odbyło się w środę 21 czerwca 2017 r.

czytaj więcej o "Mega mózg czy petarda?" Media o nagrodach dla pracowników WSB

Transport szynowy a ustawa metropolitalna. Wywiad z prof. Markiem Sitarzem

W czerwcowym numerze magazynu Silesia TramNews ukazał się wywiad z prof. dr. hab. Marek Sitarz, Kierownikiem Katedry Transportu Szynowego w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Transport szynowy a ustawa metropolitalna. Wywiad z prof. Markiem Sitarzem

Konferencja o Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w WSB

"Przyszłość samorządów w Polsce. Co dalej z metropolią?"- to tytuł konferencji, która odbyła się w środę 31 maja 2017 r. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Jej uczestnikami byli m.in prof. Jacek Wódz , Zygmunt Frankiewicz (Prezes Związku Miast Polskich, Prezydent Gliwic), prof. Jacek Majchrowski (Wiceprezes Związku Miast Polskich, Prezydent Krakowa), Marcin Bazylak (Wiceprezydent Dąbrowy Górniczej) i Ewa Weber (Sekretarz Miasta Zabrze, Górnośląski Związek Metropolitalny "Silesia").

czytaj więcej o Konferencja o Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w WSB

V miejsce w Polsce dla WSB w rankingu PERSPEKTYWY 2017

Znamy wyniki rankingu Perspektywy 2017 - najbardziej prestiżowego rankingu szkół wyższych w Polsce. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej zajęła w nim najlepszy wyniki w swojej historii – 5 miejsce w kraju, a także nagrodę specjalną AWANS 2017.

czytaj więcej o V miejsce w Polsce dla WSB w rankingu PERSPEKTYWY 2017

Seminarium „Bezpieczny przejazd kolejowo-drogowy”

Zderzenie pojazdu szynowego i samochodu - to część kolejnego seminarium z cyklu „Bezpieczeństwo w Transporcie Szynowym Polski – 2017 Technika. Zarządzanie. Organizacja", które odbyło się w czwartek 18 maja 2017 r. Organizatorem wydarzenia była Katedra Transportu Szynowego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Seminarium „Bezpieczny przejazd kolejowo-drogowy”

XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w WSB

Tegoroczny Ogólnopolski Tydzień Bibliotek przypadł na dni 8-15 maja 2017 r. - w jego obchody włączyła się Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Najmłodsi z kilku przedszkoli w Zagłębiu Dąbrowskim (i nie tylko) mieli okazję uczestniczyć w przygotowanych w ramach cyklu "WSB czyta" wielu atrakcjach czytelniczych, artystycznych, a nawet sportowych.

czytaj więcej o XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w WSB

JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu laureatką Złotego Serca 2017

Podczas Transcatheter Heart Team Poland, międzynarodowej konferencji kardiologicznej, która odbyła się 2-3 marca 2017 roku w Katowicach, kardiolodzy z ośrodków akademickich w Katowicach-Ochojcu oraz w Warszawie-Aninie po raz pierwszy wręczyli wyjątkowe nagrody: Złote Serca 2017. Lauratką wyróżnienia została prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. 

czytaj więcej o JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu laureatką Złotego Serca 2017

Sala serduszkowa w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej

Studenci Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej zamienili podręczniki, notatki i laptopy na pędzle, farby i materiały malarskie. W Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej powstała "sala serduszkowa" - prezent walentynkowy dla najmłodszych pacjentów.

czytaj więcej o Sala serduszkowa w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej

Dr Sabina Ratajczak o motywacji do nauki w czasie sesji

Trwa sesja egzaminacyjna. Zdarza się, że w natłoku obowiązków "odsuwamy" w czasie lekturę podręczników, notatek i innych materiałów niezbędnych do zaliczeń. Dlaczego? Ma to swoje naukowe uzasadnienie, które opisała dr Sabina Ratajczak.

czytaj więcej o Dr Sabina Ratajczak o motywacji do nauki w czasie sesji

Ekspert WSB Jarosław Żabówka dla Rzeczpospolitej w Europejskim Dniu Ochrony Danych Osobowych

W sobotę, 28 stycznia obchodziliśmy Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych. Przypadł on w 36. rocznicę przyjęcia przez Radę Europy konwencji w sprawie ochrony osób w zakresie zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych. To najstarszy międzynarodowy akt prawny, który reguluje zagadnienia związane z ochroną danych osobowych. Z tej okazji o zmianach prawnych, zagrożeniach i roli Administratora Bezpieczeństwa Informacji dla Rzeczpospolitej mówił Jarosław Żabówka - ekspert i wykładowca Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Ekspert WSB Jarosław Żabówka dla Rzeczpospolitej w Europejskim Dniu Ochrony Danych Osobowych

Dr Danuta Morańska o promowaniu idei transplantacji

Dr Danuta Morańska, pedagog i ekspert w zakresie innowacyjnych technik edukacyjnych, w Ogólnopolskim Dniu Transplantacji przypominała o konieczności promowania idei przeszczepiania organów, wsparcia drugiego człowieka i emaptii.

czytaj więcej o Dr Danuta Morańska o promowaniu idei transplantacji 

Nasi partnerzy