Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Media o nas

Artykuły

V miejsce w Polsce dla WSB w rankingu PERSPEKTYWY 2017

Znamy wyniki rankingu Perspektywy 2017 - najbardziej prestiżowego rankingu szkół wyższych w Polsce. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej zajęła w nim najlepszy wyniki w swojej historii – 5 miejsce w kraju, a także nagrodę specjalną AWANS 2017.

czytaj więcej o V miejsce w Polsce dla WSB w rankingu PERSPEKTYWY 2017

Seminarium „Bezpieczny przejazd kolejowo-drogowy”

Zderzenie pojazdu szynowego i samochodu - to część kolejnego seminarium z cyklu „Bezpieczeństwo w Transporcie Szynowym Polski – 2017 Technika. Zarządzanie. Organizacja", które odbyło się w czwartek 18 maja 2017 r. Organizatorem wydarzenia była Katedra Transportu Szynowego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Seminarium „Bezpieczny przejazd kolejowo-drogowy”

XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w WSB

Tegoroczny Ogólnopolski Tydzień Bibliotek przypadł na dni 8-15 maja 2017 r. - w jego obchody włączyła się Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Najmłodsi z kilku przedszkoli w Zagłębiu Dąbrowskim (i nie tylko) mieli okazję uczestniczyć w przygotowanych w ramach cyklu "WSB czyta" wielu atrakcjach czytelniczych, artystycznych, a nawet sportowych.

czytaj więcej o XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w WSB

JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu laureatką Złotego Serca 2017

Podczas Transcatheter Heart Team Poland, międzynarodowej konferencji kardiologicznej, która odbyła się 2-3 marca 2017 roku w Katowicach, kardiolodzy z ośrodków akademickich w Katowicach-Ochojcu oraz w Warszawie-Aninie po raz pierwszy wręczyli wyjątkowe nagrody: Złote Serca 2017. Lauratką wyróżnienia została prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. 

czytaj więcej o JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu laureatką Złotego Serca 2017

Sala serduszkowa w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej

Studenci Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej zamienili podręczniki, notatki i laptopy na pędzle, farby i materiały malarskie. W Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej powstała "sala serduszkowa" - prezent walentynkowy dla najmłodszych pacjentów.

czytaj więcej o Sala serduszkowa w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej

Dr Sabina Ratajczak o motywacji do nauki w czasie sesji

Trwa sesja egzaminacyjna. Zdarza się, że w natłoku obowiązków "odsuwamy" w czasie lekturę podręczników, notatek i innych materiałów niezbędnych do zaliczeń. Dlaczego? Ma to swoje naukowe uzasadnienie, które opisała dr Sabina Ratajczak.

czytaj więcej o Dr Sabina Ratajczak o motywacji do nauki w czasie sesji

Ekspert WSB Jarosław Żabówka dla Rzeczpospolitej w Europejskim Dniu Ochrony Danych Osobowych

W sobotę, 28 stycznia obchodziliśmy Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych. Przypadł on w 36. rocznicę przyjęcia przez Radę Europy konwencji w sprawie ochrony osób w zakresie zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych. To najstarszy międzynarodowy akt prawny, który reguluje zagadnienia związane z ochroną danych osobowych. Z tej okazji o zmianach prawnych, zagrożeniach i roli Administratora Bezpieczeństwa Informacji dla Rzeczpospolitej mówił Jarosław Żabówka - ekspert i wykładowca Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Ekspert WSB Jarosław Żabówka dla Rzeczpospolitej w Europejskim Dniu Ochrony Danych Osobowych

Dr Danuta Morańska o promowaniu idei transplantacji

Dr Danuta Morańska, pedagog i ekspert w zakresie innowacyjnych technik edukacyjnych, w Ogólnopolskim Dniu Transplantacji przypominała o konieczności promowania idei przeszczepiania organów, wsparcia drugiego człowieka i emaptii.

czytaj więcej o Dr Danuta Morańska o promowaniu idei transplantacji

Prof. Jadwiga Stawnicka w POLSAT NEWS DWA

Prof. Jadwiga Stawnicka omawiała rolę dzielnicowych w społeczeństwie lokalnym. 

czytaj więcej o Prof. Jadwiga Stawnicka w POLSAT NEWS DWA

Dr Paulina Polko o roli dziennikarzy w Światowym Dniu Środków Masowego Przekazu

Dr Paulina Polko o tym, że w dobie współczesnych mediów każdy może stać się nadawcą komunikatów. 

czytaj więcej o Dr Paulina Polko o roli dziennikarzy w Światowym Dniu Środków Masowego Przekazu

Ekspert WSB - dr Sabina Ratajczak dla Polskiej Agencji Prasowej

Psycholog dr Sabina Ratajczak w przeddzień Dnia Babci mówiła dla Polskiej Agencji Prasowej o roli babć i dziadków w wychowaniu dzieci, kultywowaniu rodzinnych tradycji i rytuałów.

czytaj więcej o Ekspert WSB - dr Sabina Ratajczak dla Polskiej Agencji Prasowej

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej z uprawnieniami do nadawania tytułu doktora habilitowanego

Portal Nasze Miasto o pełni uprawnień naukowych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Cztery lata po otrzymanniu uprawnień do nadawania tytułu doktora, WSB uzyskała uprawnienia habilitacyjne jako ósma uczelnia niepubliczna w Polsce.

czytaj więcej o Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej z uprawnieniami do nadawania tytułu doktora habilitowanego

Dr Sabina Ratajczak o magii "piątku trzynastego"

Dr Sabina Ratajczak - psycholog z Wyższej Szkoły Biznesu mówiła o tym, że często tłumaczymy nasze niepowodzenia szeroko rozumianym "pechem". Szczególnie w piątek trzynastego.

czytaj więcej o Dr Sabina Ratajczak o magii "piątku trzynastego"

Rynek Kolejowy o finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Kolejowej

W dniu 15 listopada odbył się finał I Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Transporcie Kolejowym w Dąbrowie Górniczej. Jego uczestnicy musieli rozwiązać test jednokrotnego wyboru, złożony z 25 pytań zamkniętych.

 

czytaj więcej o Rynek Kolejowy o finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Kolejowej

Ekspert WSB - dr Paulina Głowacka o wadach postawy dla Radia Eska

Co piąte dziecko poza szkołą nie ma żadnych zajęć ruchowych, a ponad 40 proc. uczniów w wieku 6-8 lat ma problem z nadwagą i otyłości. Alarmujące wyniki badań zespołu dr Pauliny Głowackiej, Prodziekan WSB zaprezentowało Radio Eska.

czytaj więcej o Ekspert WSB - dr Paulina Głowacka o wadach postawy dla Radia Eska 

Nasi partnerzy