Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

 

Naukobus odwiedził WSB

Czy wiesz, że mózg składa się ze 100 miliardów komórek nerwowych, prędkość sygnału nerwowego może wynieść nawet 400 km/h, a każdego dnia nasze serce przepompowuje 9 tys. litrów krwi? Te i wiele innych ciekawostek dotyczących ludzkiego organizmu poznali uczestnicy Naukobusa, mobilnej wystawy z Centrum Nauki Kopernik, który w piątek 18 sierpnia 2017 r. gościł w Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

Naukobus to projekt Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego realizowany przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie - jest to nowoczesne i mobilne laboratorium składające się z ponad dwudziestu eksponatów, które można dotknąć i przetestować. Dzięki niemu dzieci mogą przeprowadzać doświadczenia z zakresu fizyki, poznawać tajniki ludzkiego organizmu, a także wykorzystać matematykę w praktyce – wszystko pod okiem doświadczonych animatorów z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik.

 

- Wystawa jest kolejną z inicjatyw popularyzujących naukę w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W prowadzonej przez Uczelnię największej w Polsce sieci Uniwersytetów Dziecięcych od ponad 9 lat systematycznie pomagamy młodym studentom rozbudzać ich ciekawość i inspirować do samodzielnego zdobywania wiedzy. W minionym roku z wykładów, warsztatów, laboratoriów oraz wizyt studyjnych i wycieczek naukowych skorzystało ponad 2500 dzieci w wieku od 6 do 16 lat. Mobilna wystawa Centrum Nauki Kopernik jest doskonałym uzupełnieniem tej oferty - mówi mgr Dominik Penar, Prodziekan ds. kształcenia ustawicznego WSB.

 

Największym zainteresowaniem uczestników Naukobusa cieszył się "Człowiek układanka" - eksponat, w którym można poznać wszystkie narządy wewnętrzne człowieka i poukładać je w specjalnym modelu ludzkiego organizmu, a także kula plazmowa, w której napięcie przemienne sięga aż 15 tys. wolt, a mimo to jej dotknięcie jest całkowicie bezpieczne.

 

W dzisiejszym wydarzeniu wzięło udział ponad 600 osób. Wystawa została zorganizowana w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej z inicjatywy Stowarzyszenia Młoda Prawica.

 

/pkm, 18.08.2017 r./

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy