Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

"Negocjacje w praktyce" - wykład w ramach częstochowskiej Akademii Młodego Przedsiębiorcy

28 stycznia br. w Częstochowie odbył się wykład projektu skierowanego do uczniów szkół  gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych - Akademia Młodego Przedsiębiorcy. Organizatorami inicjatywy są: Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej we współpracy z Urzędem Miasta Częstochowy, Agencją Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. Patronat nad inicjatywą objęła Loża Częstochowska Business Center Club.

Trzeci z cyklu wykładów zatytułowany  "Negocjacje w praktyce" dla ponad 120 uczniów częstochowskich szkół wygłosiła dr Sabina Ratajczak – Prodziekan Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, trener, coach, doktor nauk społecznych.

 

Akademia Młodego Przedsiębiorcy

 

Celem Akademii Młodego Przedsiębiorcy jest rozwój kultury przedsiębiorczości na terenie miasta Częstochowy poprzez przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu przedsiębiorczości młodzieży w wieku 13-16 lat, umożliwienie rozwoju potencjału twórczego i intelektualnego, rozbudzenie aktywności poznawczej wśród młodzieży.

 

Zajęcia w ramach AMP prowadzone są z wykorzystaniem nowatorskich narzędzi przekazywania wiedzy. Ich zadaniem nie jest zastępowanie czy wyręczanie systemu edukacji szkolnej, lecz wspieranie go poprzez  dobór innowacyjnych metod i realny kontakt z praktykami, w tym ludźmi ze świata biznesu.


Podstawową formą zajęć w Akademii Młodego Przedsiębiorcy są interaktywne wykłady z zakresu przedsiębiorczości. Wszystkie zagadnienia poruszane na wykładach prezentowane są w sposób przystępny i atrakcyjny dla młodzieży.


W ramach projektu w okresie listopad 2014 - czerwiec 2015 planuje się 8 comiesięcznych spotkań z prelegentami: przedsiębiorcami, nauczycielami akademickimi, przedstawicielami świata biznesu. Dodatkowo, wybrana grupa uczniów będzie miała okazję wziąć udział w trzech praktycznych wizytach studyjnych aby w praktyce poznać sposób działania przedsiębiorstw z różnych branż. Przewiduje się wizyty studyjne w Centrum Usług Finansowych TRW, w Hucie Szkła STOLZLE oraz w firmie Asten Group.

 

 

Tematyka kolejnych spotkań:

 

 - Jak prowadzić rozmowy rekrutacyjne? Przygotowanie CV, autoprezentacja

 - Zasady profesjonalnego zachowania w biznesie oraz standardy pracy

 - Projektowy porządek świata

 - Metody ciągłego doskonalenia organizacji

 - Zadłużony świat

 - Techniki twórczego myślenia i ich zastosowanie w biznesie

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy