Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

O manipulacji, czyli kolejne spotkanie Akademii Młodego Przedsiębiorcy w Częstochowie

Jaki związek ma psychologia z zarządzaniem i prowadzeniem własnego biznesu? Czy potrafimy kontrolować zachowania innych ludzi? Jak radzić sobie z pełnym perswazji światem reklamy? Oto tematy marcowego wykładu, który dla częstochowskiej młodzieży wygłosił dr Maciej Witkowski, antropolog i psycholog kulturowy, adiunkt Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

Tym razem spotkanie miało charakter popularnonaukowy, połączony z elementami warsztatowymi. Uczestnicy wykładu „Psychologia manipulacji w biznesie” poznali praktyczne zastosowania eksperymentów psychologicznych w obszarze działalności biznesowej. Wydarzenie odbyło się w środę 16 marca 2016 r. w IV Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza w Częstochowie.

 

Podczas spotkania młodzież dowiedziała się, jak duży wpływ możemy mieć na zachowanie i stany wewnętrzne innych ludzi, czy przeciętny człowiek jest w stanie samodzielnie decydować o swoim życiu oraz jak radzić sobie w świecie wszechogarniającej reklamy, oddziaływań "coachingowych", kampanii marketingu społecznego, manipulacji medialnej i public relations.

 

- We współczesnym marketingu i zarządzaniu wykorzystywanie odkryć współczesnej psychologii  stało się rutynową praktyką. Jednocześnie dostrzeżono liczne zagrożenia wynikające z masowego wdrażania pozornie niewinnych odkryć  w obszarze tzw. praktyki społecznej - mówił dr Maciej Witkowski.

 

Wszystkich zainteresowanych udziałem w spotkaniach AMP serdecznie zapraszamy do kontaktu z koordynatorem projektu - Panią Katarzyną Łopacińską (tel. 32 295 93 15, e-mail: klopacinska@wsb.edu.pl). Udział w projekcie jest bezpłatny.

 

 dr Maciej Witkowski jest antropologiem i psychologiem kulturowym, członkiem European Association of Social Anthropologists. Pracuje jako adiunkt w Katedrze Socjologii Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Od kilkunastu lat zajmuje się wiedzą psychologiczną wykorzystywaną na użytek integrowania Romów w Polsce i innych krajach oraz metodologią badań kulturowych w różnych obszarach nauk społecznych. Brał udział w licznych antropologicznych badaniach terenowych poświęconych problematyce funkcjonowania mniejszości etnicznych w Europie Wschodniej. Jest autorem książek Menedżer czy antropolog? Jak powstaje dyskurs w międzykulturowym marketingu i zarządzaniu (2007) oraz Polityka i antropologia. Praktyki integrowania Bergitka Roma w karpackich wioskach w Polsce (2016).

 

 

 

 

Organizatorzy

 

LOGO

LOGO

 

Patronat

bcc

 

Galeria

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy