Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Obchody Święta Wojska Polskiego w Katowicach

W dniu 11 sierpnia 2017 r. pod pomnikiem Żołnierza Wojska Polskiego w Katowicach odbyły się uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego.

Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej reprezentowała dr Paulina Głowacka – Prodziekan Wydziału Nauk Stosowanych oraz przedstawiciele Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych. W uroczystościach wziął udział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Wójcik, delegacje władz samorządowych, służb mundurowych, kombatantów, przedstawicieli organizacji społecznych i młodzieżowych.   

       

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest w dniu 15 sierpnia na pamiątkę zwycięstwa podczas Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Uroczystość uczczono apelem pamięci poległych na polu chwały i złożeniem kwiatów pod pomnikiem. Jednym z elementów uroczystości było wręczenie aktów mianowań, odznaczeń i wyróżnień oraz pokaz musztry paradnej Orkiestry Wojskowej z Bytomia. Obchody zostały zorganizowane przez Wojewódzki Sztab Wojskowy w Katowicach oraz Wojskową Komendę Uzupełnień w Katowicach.

 

Ścisła współpraca Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej z ekspertami i specjalistami w zakresie obronności państwa umożliwia kształcenie kandydatom do wojska, żołnierzom zawodowym w służbie oraz pracownikom wojska, a także pracownikom agencji ochrony osób i mienia, administracji państwowej oraz samorządowej. Specjalności na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe dedykowane powyższym grupom to m.in. Siły zbrojne RP w systemie bezpieczeństwa państwa, czy Zarządzanie i dowodzenie w sytuacjach kryzysowych.


/rszkl, 14.08.2017 r./

Powrót do: Start » Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej WSB » Aktualności