15.10.2023

Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024 w Wydziale Zamiejscowym w Olkuszu Akademii WSB

W dniu 14.10.2023r. studenci pierwszego roku studiów licencjackich oraz inżynierskich rozpoczęli nowy rok akademicki w Wydziale Zamiejscowym w Olkuszu Akademii WSB. Inauguracja Roku Akademickiego rozpoczęła się wykonaniem hymnu Gaudeamus Igitur!

W swoim przemówieniu Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem Akademii WSB - prof. Marcin Lis nawiązał do wybitnych wyników Akademii WSB osiągniętych w roku poprzednim oraz do strategii Uczelni, która wpisuje się w cele zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych.

W trakcie uroczystości głos zabrali:

• Pani Ewelina Leka-Curyło - Zastępca Dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Wojewódzkiego, która odczytała list Wojewody Małopolskiego Pana Łukasza Kmity
  • Pana Roman Piaśnik - Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz
  • Pan Marek Krzykawski – Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Olkuszu

Wykład inauguracyjny pt. „Kształcenie dla przyszłości – przyszłość w kształceniu się”, wygłosiła prof. Katarzyna Szczepańska - Woszczyna – Prorektor ds. nauki i kształcenia Akademii WSB, Członek Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Z okazji uroczystości, na ręce JM Rektor spłynęły liczne laudacje okolicznościowe, w tym od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Andrzeja Dudy.

W uroczystości Inauguracji wzięli udział przedstawiciele: administracji rządowej, władz wojewódzkich, samorządowych, uczelni wyższych, instytucji naukowych, służb mundurowych, praktyki gospodarczej, instytucji wyższej użyteczności publicznej, oświaty, kultury, organizacji społecznych, partnerskich szkół średnich i podstawowych oraz reprezentanci duchowieństwa.

Najważniejszym momentem uroczystości była immatrykulacja, podczas której studenci pierwszego roku złożyli ślubowanie przed Prorektorem ds. ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem Akademii WSB - prof. Marcinem Lisem, który również dopełnił Aktu immatrykulacji.

Podczas uroczystości zostały wręczane wyróżnienia Rektora dla pracowników i Studentów Wydziału Zamiejscowego w Olkuszu Akademii WSB. Nagrody zostały wręczone przez Pana Prorektora ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem Akademii WSB - prof. Marcina Lisa oraz Panią Prorektor ds. nauki i kształcenia Akademii WSB - prof. Katarzynę Szczepańską - Woszczyna.

Wyróżnienie Rektora za wyróżniającą pracę dydaktyczną oraz zaangażowanie w działalność organizacyjną na rzecz Wydziału Zamiejscowego w  Olkuszu – otrzymali:

• dr inż. Paweł Buchwald
  • dr Ewa Siudyka
  • Pani Marta Ir
  • Pan Wojciech Sowiński

Wyróżnienie Rektora w kategorii „Przyjaciele Dziekanatu” za wkład i zaangażowanie w rozwój Wydziału Zamiejscowego w Olkuszu, wysokie wyniki w nauce oraz budowanie wspierającej się społeczności akademickiej otrzymali:

• Pani Półka Iwona - studentka studiów I stopnia na kierunku  Inżynieria zarządzania
  • Pani Grzelak Justyna - studentka studiów I stopnia na kierunku Zarządzanie
  • Pani Estera Stopińska - studentka studiów I stopnia na kierunku  Zarządzanie

Wyróżnienie Rektora za życzliwość i wsparcie działalności organizacyjnej Wydziału Zamiejscowego w Olkuszu Akademii WSB otrzymali:

• Pan Roman Piaśnik  - Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz
  • Pan dr Rafał Solecki – Dyrektor Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości
  • Pani Irena Majda – Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza  Wielkiego w Olkuszu

Wyróżnienie Rektora za zaangażowanie i działalność organizacyjną na rzecz Akademii WSB otrzymała z rąk Prorektora ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem Akademii WSB - prof. Marcina Lisa oraz Pani Prorektor ds. nauki i kształcenia Akademii WSB - prof. Katarzyny Szczepańskiej - Woszczyna otrzymała:

• Pani Bożena Garbocz - Prodziekan ds. Rozwoju

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w tym dniu w murach Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. Wszystkim studentom życzymy jak najlepszych wyników w nauce, nieustającej odwagi w wyznaczaniu życiowych celów, wytrwałości i cierpliwości w ich osiąganiu oraz wielu prawdziwych przyjaźni na całe życie.