Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Firma bez ZUS? To możliwe! Otwarcie Zagłębiowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości

Marzysz o własnej firmie? Masz pomysł na biznes, ale obawiasz się formalności? Chciałbyś prowadzić działalność gospodarczą bez wysokich kosztów i bez ZUS? Mamy dla Ciebie gotowe rozwiązanie!18 listopada 2015 roku przy Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej swoją działalność zainaugurował Zagłębiowski Inkubator Przedsiębiorczości.

Uroczystego otwarcia Zagłębiowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości dokonali: Jej Magnificencja Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza, Zbigniew Podraza, Prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców Zagłębia, Izabela Gil oraz Dyrektor Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości na terenie Śląska, Mateusz Maik.

 

W wydarzeniu wzięli również udział przedstawiciele Uczelni, Stowarzyszenia Przedsiębiorców Zagłębia, wykładowcy, studenci oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych wraz z nauczycielami. Wykład inaugurujący otwarcie Zagłębiowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości pt. "O potędze przedsiębiorczego człowieka, czyli jak każdy z nas może osiągnąć sukces" wygłosił dr Marcin Lis, Prorektor ds. Rozwoju i Spraw Studenckich. Z działalnością AIP zapoznał uczestników spotkania Mateusz Maik, Dyrektor AIP Śląsk, a o swoich doświadczeniach w realizowaniu pomysłu na biznes opowiedziały młode przedsiębiorczynie. Młodzież szkolna wzięła również udział w warsztatach, organizowanych w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

 

Zagłębiowski Inkubator Przedsiębiorczości to miejsce dla zaangażowanych, przedsiębiorczych i kreatywnych ludzi, którzy mają pomysł na własny biznes, lecz boją się ryzyka i wysokich kosztów. Kompleksowe wsparcie znajdą przedsiębiorcy, autorzy start up`ów i freelancerzy. Z oferty ZIP skorzystać będą mogli również lektorzy, korepetytorzy, przedstawiciele wolnych zawodów i osoby samozatrudnione.

 

Według statystyk ponad 70 proc. Polaków myśli o założeniu własnej działalności gospodarczej. Jednak z obawy przed obciążeniami fiskalnymi i zawiłymi przepisami prawnymi często rezygnują z tych marzeń. W ramach ZIP będzie można przetestować swój pomysł na biznes, minimalizując ryzyko i koszty. Przystąpienie do Zagłębiowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości gwarantuje wsparcie i doradztwo prawno-księgowe, przestrzeń do coworkingu - miejsce do pracy, w którym można napisać projekt, spotkać się z klientem lub skorzystać z internetu i urządzeń biurowych. Zagłębiowski Inkubator Przedsiębiorczości to także nieograniczone możliwości nawiązywania kontaktów biznesowych, pozyskiwania klientów i uczestnictwo w atrakcyjnych szkoleniach, interesujących spotkaniach z ekspertami i projektach medialnych. W porozumieniu z Urzędem Miejskim w Dąbrowie Górniczej Uczelnia będzie organizować cykl spotkań z młodzieżą, w ramach którego swoimi doświadczeniami dzielić się będą ludzie biznesu, którzy odnieśli sukces.


Dzięki ofercie Zagłębiowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości koszty funkcjonowania firmy można obniżyć z ok. 2 tys. zł do 250 zł w skali miesiąca!

 

- Uruchomienie działalności Zagłębiowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości nieprzypadkowo zbiegło się ze Światowym Tygodniem Przedsiębiorczości, który w tym roku odbywa się w dniach od 16 do 22 listopada. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej co roku aktywnie uczestniczy w ŚTP, wspierając przedsiębiorcze i kreatywne osoby. W ramach inicjatywy Uczelnia organizuje bezpłatne szkolenia i warsztaty z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, negocjowania z pracodawcą czy kreowania własnej marki. Działania podejmowane w ramach ŚTP chcemy kontynuować i rozwijać poprzez działalność Zagłębiowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości - mówi Dominik Penar, Prodziekan ds. Kształcenia Ustawicznego WSB.

 

W siedzibie Inkubatora mieści się także profesjonalne ZIP Studio, z którego nadawać będzie pierwsze w Polsce internetowe radio dla przedsiębiorców. W planach jest również uruchomienie kanału telewizji internetowej.

 

Przetestuj firmę bez ryzyka!

  • ZIP użyczy Ci własną osobowość prawną do prowadzenia firmy, czyli swojej działalności biznesowej. Dzięki temu nie będziesz musiał rejestrować własnej działalności gospodarczej czy spółki z o.o.,
  • w ramach Twojej firmy, działającej w strukturach ZIP, nie będziesz płacił obowiązkowych miesięcznych składek na ZUS oraz 19% podatku dochodowego CIT od osiągniętego dochodu w danym miesiącu,
  • dzięki ZIP będziesz prowadził firmę jako pełnoprawny przedsiębiorca, do umów i faktur wykorzystując dane rejestrowe ZIP, tj. NIP, REGON, KRS,
  • w ramach firmy w ZIP będziesz wystawiał faktury VAT oraz podpisywał umowy prawne jako ZIP. Dokumenty te będą zawsze weryfikowane przez konsultantów ZIP w celu minimalizacji ryzyka Twojej firmy,
  • zarobione przez Ciebie pieniądze będą gromadzone na subkoncie Twojej firmy w ramach konta ZIP. Pieniądze te będą stanowiły budżet Twojej firmy, w ramach którego będziesz mógł dowolnie dokonać zakupów na fakturę VAT lub wypłacić je sobie lub zatrudnionym osobom na umowę zlecenie lub o dzieło.

Partnerzy


Partnerzy wspierający

 

Galeria

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy