Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Pociąg do Przedsiębiorczości - podsumowanie

W dniu 15 września br. o godz. 6.15 z Dworca PKP w Katowicach wyruszył Pociąg do Przedsiębiorczości.  Wydarzenie było wspólną inicjatywą Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.  W podróży do Warszawy wzięli udział, m.in. Mirosława Nykiel, Poseł na Sejm RP, Janusz Steinhoff, Przewodniczący Rady RIG w Katowicach, Tadeusz Donocik, Prezes  RIG w Katowicach, red. Kamil Durczok oraz grupa młodych przedsiębiorców.

Po dotarciu do stolicy inicjatorzy wydarzenia udali się do Sejmu RP, gdzie zachęcali parlamentarzystów do podjęcia publicznej debaty na temat przedsiębiorczości młodych. Wśród postulatów uczestników Pociągu do Przedsiębiorczości znalazła się, m.in. kwestia  unormowania stanu prawnego oraz wprowadzenie pojęcia Młodego Przedsiębiorcy w polskim ustawodawstwie.

 

Uczestnicy akcji zostali również przyjęci w Pałacu Prezydenckim, gdzie na ręce min. Olgierda Dziekońskiego, Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP złożyli Manifest Młodych Przedsiębiorców.

Zapoznaj się z jego treścią i wyraź swoje poparcie

 

 "Pociąd do Przedsiębiorczości" był elementem IV Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który odbył w Katowicach w dniach 22-25 września.

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy