Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Prorektor WSB na konferencji "Problemy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w polskim górnictwie."

W dniach 1-2 kwietnia 2014 r. na zaproszenie wiceprezesa Wyższego Urzędu Górniczego prorektor ds. rozwoju Wyższej Szkoły Biznesu dr Marcin Lis uczestniczył w XVI Konferencji „Problemy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w polskim górnictwie" w Zawierciu. W swoim wystąpieniu poruszył temat konieczności przygotowania osób kierownictwa zakładów górniczych oraz dozoru w zakresie skutecznego prowadzenia i nadzorowania robót w zakładach górniczych.

Wśród uczestników konferencji znaleźli się miedzy innymi: dr inż. Piotr Litwa Wojewoda Śląski, Roman Łój  Prezes Katowickiego Holdingu Węglowego, kadry zarządzające zakładami górniczymi i kopalniami oraz przedstawiciele uczelni wyższych.

 

VI Konferencja "Problemy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w polskim górnictwie" organizowaną przez Wyższy Urząd Górniczy, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa oraz Główny Instytut Górnictwa odbyła się pod patronatem  wicepremier i minister infrastruktury i rozwoju  oraz ministra gospodarki. Konferencja była kontynuacją corocznego cyklu spotkań na temat działań podejmowanych dla poprawy bezpieczeństwa pracy osób zatrudnionych w zakładach górniczych podziemnych, odkrywkowych i otworowych.

 

Podczas konferencji przedstawiciel władz Uczelni zaprezentował referat dotyczący potrzeb w zakresie przygotowania osób kierownictwa zakładów górniczych oraz dozoru do zawodu w aspekcie skutecznego prowadzenia i nadzorowania robót w zakładach górniczych. – Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej posiada szerokie możliwości i doświadczenie w podnoszeniu kompetencji i zawodowego przygotowania sektora górniczej. Oferujemy wsparcie w zakresie kształcenia podyplomowego na kierunku bezpieczeństwa i higieny pracy, systemów zintegrowanych, identyfikacji eliminacji strat w procesach, certyfikacji kompetencji, bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej – mówił dr Marcin Lis.


Tematyka konferencji obejmowała :

  • bezpieczeństwo i higienę pracy w górnictwie,
  • górnicze zagrożenia naturalne i techniczne oraz stosowana profilaktyka,
  • rolę kształcenia i szkoleń w przygotowaniu osób dozoru do zawodu w aspekcie skutecznego nadzoru robót górniczych,
  • nowoczesne rozwiązania dotyczące maszyn i urządzeń górniczych.

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej jako wiodący ośrodek kształcenia podyplomowego i szkoleń posiada doświadczenie w kształceniu pracowników branży wydobywczej w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, zintegrowanych systemów zarządzania,  eliminacji strat w procesach , certyfikacji kompetencji, bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej, oraz  zarządzania zasobami ludzkimi w górnictwie.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy