Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Profilaktyka a Ty? - przystąp do grupy wolontariackiej w WSB

Chcesz poznać nowych przyjaciół? Zaangażować się w twórcze działania na rzecz profilaktyki uzależnień? Bliska Ci jest idea wolontariatu? Przystąp do grupy PAT, która właśnie powstaje na naszej Uczelni!


W dniu 20 kwietnia podczas konferencji pt. „Dzieci i młodzież w świecie wielowymiarowego ryzyka – implikacje społeczno-psychologiczno-medyczne. Delegacja dla profilaktyki szkolnej” prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej wraz z insp. Grzegorzem Jachem  podpisała akademicką deklarację przystąpienia do współdziałania w obszarze rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” w ramach programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”. Tym samym Uczelnia znalazła się w prestiżowym gronie 11 polskich uczelni zaangażowanych w działalność wolontariacką na rzecz młodzieży szkolnej i rodziców w obszarze edukacji i profilaktyki uzależnień (ZOBACZ RELACJĘ Z PODPISANIA DEKLARACJI AKADEMICKIEJ PAT)


Działalność PAT opiera się przede wszystkim o zaangażowanie studenckiej grupy wolontariackiej, dlatego wszystkich zainteresowanych przystąpieniem do projektu prosimy o kontakt ksroka@wsb.edu.pl.

 


Liderem programu PaT w WSB jest Anna Nowak, studentka kierunku Bezpieczeństwo Narodowe.Czym jest PaT?

PaT to skrót od nazwy programu „Profilaktyka a Ty”: co Ty zrobiłeś w sprawie profilaktyki uzależnień? W programie znajdzie miejsce każdy, komu bliska jest myśl humanistyczna. Wartością tej inicjatywy są ludzie, którzy chcą działać dla drugiego człowieka. Autorem programu jest Grzegorz Jach – inspektor Policji (Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego). Program realizuje Zespół Edukacji na Rzecz Bezpieczeństwa Publicznego Gabinetu Komendanta Głównego Policji poprzez Impresariat PaT w Warszawie.
 
PaT to program:

  • mody na życie bez uzależnień;
  • profilaktyki rówieśniczej;
  • dobrych wiadomości, a nie protestów;
  • zaproszeń, a nie wykluczeń;
  • destygmatyzacji młodzieży wykluczonej lub środowiskowo marginalizowanej;
  • bez nagród i działania za coś;
  • nie robienia co się chce, ale odpowiedzialności za siebie i innych.  

PaT to twórcza profilaktyka w działaniu bez fikcji i ulotek. PaT nie ma charakteru akcyjności i konkurencyjności. Społeczność PaT budowana jest na relacjach łączenia środowisk, wzajemnego wsparcia, wymiany doświadczeń i twórczych prezentacji. PaT to głos młodzieży w profilaktyce uzależnień.

 

Więcej informacji

Powrót do: Start » Dla studentów » Aktualności

 
Wirtualna Uczelnia
Logowanie do ProLib (Biblioteka)
Nasi partnerzy