Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Przedsiębiorco, trenerze, szkoleniowcu - zapraszamy na bezpłatne badania benchmarków efektywności szkoleniowo-rozwojowej

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górnicza, dbając o rozwój relacji z pracodawcami, zaprasza do udziału w bezpłatnym Badaniu Benchmarków Efektywności Procesów Szkoleniowo-Rozwojowych (Diagnoza Potencjałów Optymalizacji Procesów Rozwojowych).

Badanie jest prowadzone we współpracy z Polish Society for Training and Development (PSTD). Inicjatywa skierowana jest przede wszystkim do przedsiębiorców i praktyków HR i ma na celu zebranie wskaźników kondycji firm z województwa śląskiego na tle benchmarków ogólnopolskich i międzynarodowych. Wnioski dla regionu i praktyk firm zostaną zaprezentowane na konferencji organizowanej w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Informacje ogólne o Badaniu TDI


Kto przeprowadza Badanie Benchmarków TDI?


Organizatorem jest Stowarzyszenie PSTD (dawna filia American Society for Training and Development) we współpracy z WSB. Kto może wziąć udział w Badaniu Benchmarków TDI?

 

Uczestnikami są wszystkie przedsiębiorstwa w Polsce, reprezentowane przez pracowników odpowiedzialnych za procesy szkoleniowo-rozwojowe firmy.

Uczestnictwo w Badaniu jest bezpłatne wraz z otrzymaniem Indywidualnego Raportu i Diagnozy Potencjałów.

 

Jak wziąć udział w Badaniu Benchmarków TDI?


Osoba odpowiadająca za procesy szkoleniowe firmy rejestruje się na stronie www.badanieTDI.pl w formularzu badania i zaznacza odpowiedzi w 3 odrębnych arkuszach badawczych.

 

Każdy z tych arkuszy służy ocenie efektywności pojedynczego obszaru polityki szkoleń i zawiera 25 stwierdzeń. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi wypełniony całkowicie Formularz jest wysyłany do bazy danych.

 

Czym jest Ogólnopolskie Badanie Benchmarków Efektywności Szkoleń?


•  Kompleksowa ocena efektywności i jakości kluczowych procesów szkoleniowych w organizacji
•  Wskaźnikowa Diagnoza Potencjałów Rozwoju Kapitału Ludzkiego przedsiębiorstwa
•  Standard porównywania się do benchmarków branżowych i sektorowych

 

Co jest rezultatem Badania Benchmarków TDI?

 

Każdy uczestnik badania otrzymuje indywidualny bezpłatny Raport Bazowy, zawierający wykresy radarowe i wskaźniki, pozwalający zobaczyć ocenę efektywności kluczowych procesów szkoleniowych swojej firmy, a także porównać ja z wynikami wskaźnikowymi innych przedsiębiorstw. W uzgodnieniu z organizatorem, uczestnik może też skorzystać z bezpłatnej konsultacji eksperta wskazującej na Obszary Potencjału Rozwojowego, pokazujące, w poprawę których procesów lub narzędzi polityki szkoleniowej najbardziej się opłaca zainwestować, by zgodnie z Zasadą Paretto małym nakładem uzyskać duży progres. Badanie rok do roku daje możliwość kontroli progresu efektywności biznesowej dla działań HR, zrozumiałej dla zarządów i kadry menedżerskiej.

 

Jakie korzyści ma przedsiębiorstwo z udziału w Badaniu Benchmarków TDI?

  • OCENA EFEKTYWNOŚCI INWESTYCJI W KAPITAŁ LUDZKI

Uzyskanie rzetelnej informacji o tym, jak efektywne są działania rozwijające Kapitał Ludzki w formie konkretnych wskaźników.

  • BENCHMARK RYNKOWY

Możliwość porównania swojej efektywności inwestowania w Kapitał Ludzki z innymi firmami na rynku, w szczególności z konkurencją w swoim sektorze lub branży.

  • PORÓWNANIA W CZASIE

Możliwość porównania swojej efektywności inwestowania w Kapitał Ludzki w kolejnych latach tak, aby precyzyjnie wyznaczać cele roczne dla polityki szkoleniowej, strategię szkoleniową i monitorować zakres ich realizacji.

  • PORÓWNANIA WEWNĘTRZNE

W przypadku organizacji o strukturze takiej jak holding czy grupa biznesowa możliwość wewnętrznego porównania efektywności inwestowania w Kapitał Ludzki w obrębie podmiotów zależnych.

  • PRIORYTETYZACJA DZIAŁAŃ

Posiadanie precyzyjnej informacji o priorytetach dla działań doskonalących w obszarze podniesienia efektywności inwestowania w Kapitał Ludzki, a przez to możliwość uzyskania znacznej poprawy przy minimalnym zaangażowaniu środków i czasu (Zasada Paretto).

  • PROFESJONALIZACJA W OBSZARZE SZKOLEŃ

Możliwość znacznie skuteczniejszego zarządzania Rozwojem Kapitału Ludzkiego organizacji i ciągłego doskonalenia tego obszaru i wymaganych w nim kompetencji.

 

Informacje metodologiczne


Badanie oparte jest o model Training and Development Integrity (TDI) obejmujący 6 obszarów, które gwarantują efektywność inwestycji w kapitał ludzki. Aktualnie badanie obejmuje trzy obszary:

 

  • Standard zarządzania projektem szkoleniowym


Jakość fazy analizy potrzeb szkoleniowych
Jakość fazy projektowania szkolenia
Jakość fazy przygotowania zmiany
Jakość fazy wdrażania zmiany

  • Partnerstwo na rzecz szkolenia


Jakość partnerstwa kadry menedżerskiej
Jakość roli kadry naczelnej
Jakość standardu współpracy z wykonawcami
Jakość partnerstwa pracowników

 

  • Standard oceny efektywności szkolenia


Jakość oceny poziomu motywacji do zmiany
Jakość oceny przyrostu kompetencji
Jakość oceny stopnia wdrożenia kompetencji
Jakość oceny korzyści biznesowych

 

Badanie TDI w liczbach


5 lat badawczych; 4 konferencje Quo Vadis Szkolenia; kilkaset zbadanych przedsiębiorstw - wszystkie branże, sektory, rodzaje i regiony kraju; 5 obszarów badawczych już realizowanych i 4 dalsze obszary w przygotowaniu w 2016 (efektywność partnerstwa biznesowego HR, efektywność procesów angażowania pracowników, efektywność diagnozy potrzeb rozwojowych, efektywność innowacyjności); kilkunastu sponsorów; wśród kilkunastu Laureatów Rankingu Firm na Najefektywniejszą Politykę Szkoleniową takie przedsiębiorstwa jak: PKO BP, DHL, ING Bank Śląski; Ciech, Alior, Fabryka Łożysk Tocznych Kraśnik, TRW Braking Systems, Travelplanet, Polska Press itp.

 

KONTAKT

Paweł Kopijer – project menedżer, Stowarzyszenie PSTD

tel. 606 659 012;

p.kopijer@pstd.org.pl

 

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy