Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Przedsiębiorczość i Edukacja dla Przyszłości. WSB na posiedzeniu Sejmowej Podkomisji

W dniu 24 lipca br. w Sejmie RP odbyło się specjalne spotkanie Podkomisji ds. Innowacyjnej Gospodarki i Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw poświęcone wspieraniu innowacji jako nowych szans rozwoju przedsiębiorczości i wyzwaniom edukacji w zakresie uczenia przedsiębiorczości. W spotkaniu Podkomisji Sejmowej uczestniczył dr Rafał Rębilas, Prodziekan Wydziału Zarządzania, Informatyki i Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Posiedzenie odbyło się z inicjatywy Poseł Mirosławy Nykiel, która przewodzi Radzie Programowej konferencji "Przedsiębiorczość i Edukacja dla Przyszłości". Celem spotkania była prezentacja i zaopiniowanie przez przedstawicieli nauki i biznesu społecznej inicjatywy utworzenia narodowego klastra „Polskie Technopolis" jako obszaru łączącego innowacje technologiczne, społeczne oraz zrównoważony rozwój.
 
Przedstawiony projekt zakłada utworzenie innowacyjnego miasta przyszłości najnowszej generacji, z parkiem technologicznym i naukowym, zlokalizowanego w pobliżu Warszawy. W Technopolis będą mieszkać, tworzyć i działać najbardziej utalentowani absolwenci polskich uczelni i wybitni Polacy powracający do kraju, specjalizujący się w branżach wysokich technologii, w szczególności IT, neurotechnologii, biotechnologii etc.Przedstawiciele Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej znajdą się w zespole zajmującym się szczegółowym przygotowaniem i wdrożeniem projektu.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy