Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Przedsiębiorczy uczeń na lokalnym rynku pracy

19 listopada 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej odbyła się 5. edycja konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pn. „Przedsiębiorczy uczeń na lokalnym rynku pracy”. Organizatorem konkursu byli: Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, Zespół Szkół Ekonomicznych im. Karola Adamieckiego oraz Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

Wydarzenie, którego celem jest promocja postawy przedsiębiorczej wśród młodych ludzi, zostało zorganizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie:

 

- Pani Ewa Fudali-Bondel, Kierownik Biura Rozwoju Miasta i Obsługi inwestorów w Urzędzie Miejskim,

- Pan Radosław Musiał, Wiceprezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców Zagłębia,

- dr Marcin Lis, Prorektor ds. Rozwoju i Spraw Studenckich WSB.

 

Koordynatorem konkursu były: Pani Maria Gaertner oraz Pani Izabela Babiarz z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Karola Adamieckiego w Dąbrowie Górniczej. Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej reprezentował Pan Sebastian Korzeniowski, Zastępca Kierownika Centrum Promocji i Informacji.

 

W konkursie wzięły udział trzy czteroosobowe drużyny, w skład których weszli wybitni uczniowie z dąbrowskich szkół ponadgimnazjalnych. W pierwszym, indywidualnym etapie zmagań młodzież musiała zmierzyć się z testem wiedzy, sprawdzającym umiejętności z „podstaw przedsiębiorczości” oraz znajomość lokalnego rynku pracy. Drugi etap był pracą zespołową, podczas której uczniowie przeprowadzali analizę przypadku na przykładzie organizacji Robin Hooda. Wyniki swojej pracy przedstawili w końcowym etapie konkursu, po którym jury wyłoniło zwycięzców – uczniów z I LO im. Waleriana Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie reprezentujący Zespół Szkół Ekonomicznych im. Karola Adamieckiego, a na trzecim – Zespół Szkół Technicznych. Czwarte miejsce zajęli przedstawiciele II LO im. Stefana Żeromskiego.

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu!

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy