Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach partnerem WSB w Dąbrowie Górniczej

W dniu 3 lutego 2017 roku w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej gościli przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. Podczas spotkania z władzami Uczelni podpisano porozumienie o współpracy.

 

Dokument określający szczegółowe zasady dalszych wspólnych działań asygnowali: prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz mgr inż. Wiesław Kucharski, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach.

 

Działania, które będą podejmowali Partnerzy dotyczą m.in. wspólnych inicjatyw naukowych, edukacyjnych oraz badawczo-rozwojowych, organizacji praktyk i staży zawodowych dla studentów, podnoszenia kwalifikacji zawodowych pracowników RDLP.

 

Przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach uczestniczyli w uroczystym posiedzeniu Rady Ekspertów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, w którym uczestniczyła również Minister dr Edyta Bielak-Jomaa, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

 

***

 

Lasy Państwowe to największa w Unii Europejskiej organizacja zarządzająca lasami należącymi do Skarbu Państwa. Prowadząc gospodarkę leśną, Lasy Państwowe dbają o stan zarządzanych terenów, tj. o zachowanie walorów przyrodniczych i krajobrazowych. Organizacja gospodaruje na niemal jednej trzeciej powierzchni Polski – części szczególnie cennej, bo rosną na niej lasy. Co ważniejsze, części systematycznie powiększającej się, gdyż dzięki staraniom leśników lasów przybywa.


/asz, 06.02.2017/

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy