Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Rektor WSB Ambasadorem Przedsiębiorczości Kobiet!

Podczas III Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw prof. nadzw. dr Zdzisławę Dacko-Pikiewicz, Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej wyróżniono tytułem Ambasadora Przedsiębiorczości Kobiet przyznanym przez Ambasadę Przedsiębiorczości Kobiet.

 

Gratulujemy!

 

Ambasada Przedsiębiorczości Kobiet to organizacja non-profit powstała w 2011 r. Idea założenia fundacji działającej na rzecz przedsiębiorczości kobiet została zainspirowana inicjatywą Komisji Europejskiej, która w 2009 r. zainaugurowała działalność Europejskiej Sieci Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet. Nominacja Urszuli Ciołeszyńskiej na Ambasadora Europejskiej Sieci Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet w 2009 r. była głównym impulsem do utworzenia Fundacji Ambasada Przedsiębiorczości Kobiet. Fundatorki: Urszula Ciołeszyńska (obecna Przewodnicząca Rady Fundacji) oraz Ewa Rurynkiewicz (obecna Prezes Zarządu Fundacji) postanowiły kontynuować ten projekt w Polsce poprzez utworzenie i rozwój Sieci Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet w Polsce. Założycielki podejmują działania, aby przenieść do Polski dobre wzorce, systemowe rozwiązania i ciekawe inicjatywy z sukcesem realizowane w innych europejskich krajach. Głównym celem tych działań jest poprawa wizerunku przedsiębiorców  i ułatwianie kobietom prowadzenia ich własnych firm.

 

Działania Fundacji Ambasada Przedsiębiorczości Kobiet są ściśle oparte na założeniach Europejskiej Sieci Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet.

 

Misją Ambasadora Przedsiębiorczości Kobiet w Polsce, podobnie jak w Europejskiej Sieci Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet, jest promować przedsiębiorczość wśród kobiet, służyć własnym przykładem, zachęcać i wspierać kobiety żeby wykorzystywały swoje umiejętności oraz pasje i jako właścicielki swoich własnych firm przyczyniały się do wzrostu gospodarczego naszego kraju.

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy