Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Konferencja p.t. „Integracja Sensoryczna. Wzrok a uczenie się i rozwój - wyzwanie XXI wieku. Skala problemu, diagnoza i terapia”

W dniach 17-18 stycznia 2015 roku w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa p.t. „Integracja Sensoryczna. Wzrok a uczenie się i rozwój - wyzwanie XXI wieku. Skala problemu, diagnoza i terapia”.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 700 osób w tym terapeuci, nauczyciele, pedagodzy i psycholodzy szkolni, rodzice oraz osoby zainteresowane tematyką integracji sensorycznej. Konferencję zainaugurowali: prof. nadzw. dr hab. Marek Walancik, Prorektor ds. Nauki WSB oraz dr Marcin Lis, Prorektor ds. Rozwoju i Spraw Studenckich WSB.

 

Celem konferencji było popularyzowanie wiedzy z zakresu teorii integracji sensorycznej w kontekście diagnozy i rehabilitacji zaburzeń wzroku słabo widzących i niewidomych dzieci i niemowląt. Uczelnia chciała w ten sposób wspomóc rodziców, wychowawców i profesjonalistów w ich działaniach na rzecz prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży z zaburzeniami wzroku.

 

Wśród prelegentów Konferencji byli wybitni specjaliści:

 

 

Roberto Caplan (Austria)


Optometrysta z College of Optometry przy Pacific University w Oregonie w USA, twórca metody pracy ze wzrokiem EyeCode® Perception Technology.

 

Agnieszka Lembowicz (Polska)


Optometrystka, ortoptystka. Pracuje w Klinice OKULUS w Bielsku-Białej. Jest odpowiedzialna za rozwój terapii widzenia i ćwiczeń usprawniających narząd wzroku u dzieci i dorosłych.
 

Mikołaj Markiewicz (Polska)

 

Psycholog, zajmuje się pracą ze wzrokiem od 34 lat. Od połowy lat 90. uczy opracowanej przez siebie metody Trening Widzenia® w Polsce i Europie Zachodniej.

 

 

 

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej od lat angażuje się w popularyzację tematyki integracji sensorycznej, w swojej ofercie ma kursy, studia podyplomowe, współpracuje z najlepszymi specjalistami w tym zakresie (sprawdź ofertę studiów podyplomowych).


Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy